Zavřít reklamu

Že se i tento rok dočkáme nových MacBooků Pro není žádným tajemstvím. Očekává se také, že letošní 13″ model nabídne novou klávesnici s tradičním nůžkovým mechanizmem místo problémového Butterfly, na který se valila kritika prakticky od jeho uvedení v roce 2015.

A i když Apple zatím nový 13″ MacBook Pro neoznámil, společnost jej už testuje. Naznačuje to uniklý benchmark 3D Mark Time Spy. Z něj vyplývá, že nová generace nabídne čtyřjádrový Intel Core i7 desáté generace s frekvencí 2,3 GHz a Turbo Boostem až do 4,1 GHz u jednoho jádra. Oproti nynějšímu vyššímu modelu by mohl nabídnout až o 21 % více výkonu.

Přístroj byl přímo porovnán se současným modelem MacBooku Pro 13″ se čtyřmi Thunderbolt porty. Ten v základní konfiguraci nabízí čtyřjádrový Intel Core i5 osmé generace s taktem 2,4 GHz a Turbo Boost až do 4,1 GHz. Podle leakera, který benchmark zveřejnil, by mohl Apple u tohoto počítače také poprvé nabídnout 32 GB RAM v rámci volitelné konfigurace. Stejně tak by měla zůstat zachovaná konfigurace s 2TB SSD.

Pokud jde o čip, Intel Core i7-1068NG7 je nejlepším mobilním čipem Ice Lake série U a nabízí vestavěnou grafickou kartu Iris Plus, která je o 30% výkonnější oproti předchůdci. Čip má také spotřebu pouze 28W. Zajímavé na leaku je i to, že v benchmarku není uvedena frekvence grafického čipu, zatímco předchůdce nabízel čip s taktem 1 150 MHz. To může být jednoduše chyba způsobená tím, že jde o předprodukční model a nemusí to okamžitě znamenat, že zařízení nabídne dedikovanou grafickou kartu po vzoru 16″ MacBooku Pro.

2020 MacBook Pro 13 Benchmark
Foto: _rogame
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.