Zavřít reklamu

Nově vám budeme každý týden přinášet souhrn těch nejzajímavějších článků za uplynulý týden, které se objevily na serveru SuperApple. Mrkněte se na náš výběr z toho týdne.

Flash byl neoficiálně naportován na iPad

Frash, speciální port implementace Flash přehrávače určeného pro platformu Android, byl naportován pro jailbreaknuté iPady.

Podle informací magazínu Redmond Pie stojí za portem autor známého jailbreak nástroje Spirit (dovolujícího provést jailbreak nejen pro iPady, ale i pro iPod touch či iPhone). Svou verzi nazval „Frash“ a jedná se o port Adobe Flash knihovny určené původně pro Android běžící na iPadu s využitím speciálně doprogramované podpůrné vrstvy comex.

Přečíst celý článek >>

iPadů je na webu více, než Androidů

Operační systém Google Android je považován za nejvážnějšího konkurenta mobilních zařízení společnosti Apple. Ovšem statistiky prohlížeční webových stránek ukazují, že lidé používají více iPadů, než všech zařízení s Androidem dohromady.

Podle nejnovějších statistik společnost Net Applications monitorující návštěvnost webových stránek hlásí, že 0,17 procent všech webových zařízení tvoří právě iPad. A i toto relativně nízké číslo je stále vyšší, než počet všech Android zařízení, jejichž penetrace dosahuje 0.14 procent.

Přečíst celý článek >>

MobileMe iDisk updatován pro iPad, na iPhonu podporuje multitasking

Apple po více než roce updatovat aplikaci MobileMe iDisk a přidal jí nové funkce jak pro majitele iPadů, tak i pro iPhony s novým systémem iOS 4.

Nová verze nese číselné označení 1.2 a jedná se o univerzální verzi podporující iPhone i iPad. Verze pro iPhone přidává podporu pro systémový mulitasking při instalaci na iPhony 4 a 3GS, podporu pro plné využití jemného Retina displeje, podporu pro přímou spolupráci s iBooks a několik dalších změn.

Přečíst celý článek >>

DiCaPac: vodotěsná pouzdra pro iPhone i iPod (Podvodní zkušenosti)

Vyjíždíte na vodu, k moři nebo jen tak do bazénu? A máte strach, abyste neutopili svůj oblíbený iPhone nebo iPod touch? Pojďte se podívat na podvodní pouzdra DiCaPac, se kterými můžete plavat, natáčet pod vodou i poslouchat hudbu při šnorchlování.

Pozdra se osvědčila na výbornou, ani v jednom se neobjevila za celou dobu jediná známka vlhkosti, a to jsme zkoušeli i ponor na samou hranici udávaných možností: obě pouzdra si i s přístroji pobyla po dobu dvou hodin v hloubce 5 metrů v  přehradě zavěšená na (silném) silonovém vlasci spuštěném ze šlapadla (že v nás v průběhu této fáze testu byla malá dušička snad netřeba ani dodávat).

Přečíst celý článek >>

Připravuje se nová a levnější Apple TV

Multimediální přehrávač Apple TV patří mezi produkty, které nebyly updatovány již hodně dlouho. Především díky tlaku Googlu se však připravuje nová verze.

Nová, již třetí verze přehrávače Apple TV má být v mnohém jiná. Již nebude postavena na platformě Intel jako doposud (současné verze jsou velmi ořezaným „normálním“ počítačem), ale na stejné platformě, jako iPhone 4 nebo iPad. Novinka bude postavena na bázi procesoru Apple A4 s omezenou velikostí vnitřní paměti: ta bude typu flash a bude jí k dispozici rovných 16 GB (současná Apple TV nabízí 160GB klasický pevný disk).

Přečíst celý článek >>

.