Zavřít reklamu

Každý se někdy ocitl v situaci, kdy někomu potřeboval poslat nějaký textový dokument, formulář či prezentaci, a přemýšlel, v jakém formátu jej uložit. Nejvíce univerzální se jeví právě PDF, s jehož otevřením nemá sebemenší problém v podstatě žádné zařízení, ať už se jedná o počítač, tablet či chytrý telefon. U správného zobrazení ale často snaha ještě nekončí, jelikož zpravidla bývá nutné dokumenty nějakým způsobem upravovat, anotovat, podepisovat nebo s nimi jinak pracovat. Mnoho z vás jistě napadlo, zdali byste k těmto účelům mohli použít také váš iPhone či iPad – odpověď zní samozřejmě kladně. V App Storu je každopádně k dispozici nepřeberné množství různých aplikací, se kterými lze PDF dokumenty upravovat. Tento článek vám usnadní hledání a ukáže vám aplikace, se kterými pro vás bude práce s PDF dokumenty i na vašem smartphonu či tabletu hračka.

iLovePDF

Možná jste již slyšeli o jednoduché webové aplikaci iLovePDF, o které jsme na našem magazínu již dříve psali. Vývojáři však mysleli i na mobilní systémy a vytvořili jednoduchý, avšak povedený software pro iOS a iPadOS. Ten umožňuje skenování, tvorbu PDF dokumentů z obrázků, základní úpravy, anotování dokumentů, otáčení stránek, kompresi bez snížení vizuální kvality nebo převody z PDF do různých formátů, mezi kterými nechybí DOCX, XLS nebo třeba HTML. Pokud vám nebudou stačit základní funkce aplikace, je možné si aktivovat placené předpaltné. To funguje na bázi měsíčního či ročního předplatného.

Aplikaci iLovePDF stáhente zde

PDF Expert

Tuto aplikaci můžeme s přehledem zařadit mezi to nejlepší, co v App Storu pro editaci PDF dokumentů najdete. Funkcí nabízí i v základní verzi mnoho – například rychlé otevírání e-mailových příloh, předčítání dokumentů anebo třeba anotování formulářů. Pokud jste vlastníky iPadu a zároveň jste si oblíbili Apple Pencil, jistě se vám PDF Expert bude líbit, jelikož anotování a podepisování zvládnete právě za pomoci ní. V placené verzi vám budou odemknuty pokročilé vychytávky, mezi které patří komplexní nástroje pro úpravy, možnost dokumenty podepisovat, zabezpečit je heslem, skrývat jejich důvěrné části a mnoho dalšího. PDF Expert promění váš iPad ve výkonný nástroj k editaci těchto dokumentů. Částka, kterou si za něj zaplatíte, ale bohužel nepatří mezi nejnižší.

Aplikaci PDF Expert stáhnete zde

PDFelement

Jestliže se vám PDF Expert zamlouvá funkčně, jeho cenová politika však nikoli, rozhodně doporučuji stáhnout aplikaci PDFelement. Ta se totiž chlubí podobnými funkcemi, včetně podpory Apple Pencil, pohodlnou úpravou dokumentů nebo třeba skenováním obrázků a převáděním do PDF. Kromě obrázků je možno převádět i dokumenty vytvořené v Microsoft Office, aplikace pak podporuje i formáty XML nebo HTML. Jestliže jste multiplatformní a rádi využíváte služeb hned několika cloudových úložišť, i na vás si vývojáři PDFelement vzpomněli a aplikaci tomu přizpůsobili. Pokud si vytvoříte Wondershare ID, všechny důležité funkce PDFelement dostanete zdarma, přičemž vám vývojáři poskytnou 1 GB úložného prostoru na cloudu. Pokud by vám velikost cloudu nevyhovovala, můžete si ji za příplatek navýšit.

Aplikaci PDFelement stáhnete zde

Adobe Acrobat Reader

V tomto seznamu samozřejmě nesmíme opomenout software od firmy Adobe, který těží zejména z popularity na desktopu a oblíbenosti jeho dalších aplikací pro kreativitu. Acrobat Reader umí konkrétně spolupracovat s Apple Pencil, pomocí níž můžete anotovat, podepisovat a komentovat soubory, popřípadě na nich můžeze spolupracovat. Dokonce je zde možné dokumenty také skenovat, či vložit nějaký existující obrázek a do PDF jej převést. Neplacená verze se však již na první pohled jeví jako chudší sourozenec výše zmiňovaných aplikací ve článku, a to zejména ve chvíli, pokud proti ní postavíme PDF Expert nebo PDFelement. A co víc, ani ta placená není bůhvíjak propracovaná. Umožňuje úpravu souborů a jejich převod do formátů Microsoft Office a některých dalších podporovaných.

Aplikaci Adobe Acrobat Reader stáhnete zde

Diskuze k článku

    Jen pro upřesnění,pro ipad neexistuje software,který by dokázal plně editovat PDF soubor,tím mám namyslí úplně vše co PDF obsahuje.Nějaké anotace a podobné úpravy nepovažuji za editaci PDF.tudíž ipad není schopen při této práci nahradit počítač jelikož není k dispozici ten správný soft….

celý text

Čtěte více