Zavřít reklamu

Kromě lokalizačního přívěšku AirTag, vrcholného iPadu Pro a zbrusu nového iMacu jsme se na včerejší konferenci od Applu dočkali také představení nové Apple TV 4K. Pravdou je, že po stránce vzhledu se samotná „krabička“ s útrobami jablečné televize nijak nezměnila, na první pohled tak došlo pouze ke kompletnímu přepracování ovladače, který byl z Apple TV Remote přejmenován na Siri Remote. V samotných útrobách Apple TV se toho ale změnilo dost – jablečná společnost svůj televizní box osadila čipem A12 Bionic, který pochází z iPhonu XS.

Při představení samotné televize jsme se stali také svědky představení zbrusu nové funkce pro Apple TV, díky které by je možné jednoduše upravit barvy obrazu, a to s pomocí iPhonu s Face ID. Tuto kalibraci můžete spustit tak, že novější iPhone přiblížíte k Apple TV, a poté na obrazovce klepnete na notifikaci. Ihned poté se spustí kalibrační rozhraní, ve kterém iPhone začne pomocí senzoru okolního světla měřit světlo a barvy v okolí. Díky tomu nabídne obraz televize perfektní barevné rozhraní, které bude na míru šité místnosti, ve které se nacházíte.

Vzhledem k tomu, že Apple tuto funkci představil společně s novou Apple TV 4K (2021), tak většina z vás nejspíše očekává, že bude k dispozici výhradně na tento nejnovější model. Opak je však pravdou. Dobrou zprávu totiž máme i pro všechny vlastníky starších Apple TV, a to jak s označením 4K, tak HD. Výše zmíněná funkce je totiž součástí nové verze operačního systému tvOS, konkrétně té s číselným označením 14.5, které se dočkáme již během příštího týdne. Jakmile tedy Apple tvOS 14.5 vydá pro veřejnost, tak bude stačit, abyste tuto aktualizaci stáhli a nainstalovali. Ihned poté bude možné kalibraci barev pomocí iPhonu provést v nastavení Apple TV, konkrétně v sekci pro změnu předvoleb videa a audia.

.