Zavřít reklamu

Stalo se téměř tradicí, že Tim Cook při vyhlašování kvartálních finančních výsledků s patřičnou hrdostí oznámí, jak významný podíl na růstu prodejů iPhonů mají takzvaní „switcheři“, tedy uživatelé, kteří k Applu přešli od konkurenčního Androidu. Nejnovější průzkum magazínu PCMag se do fenoménu přecházení ponořil hlouběji a výsledkem je seznam nejčastějších důvodů, které uživatele vedou k opuštění svého původního operačního systému.

Podle průzkumu, provedeného mezi 2500 spotřebitelů ze Spojených států, změnilo operační systém svého smartphonu 29 %. Z toho 11 % uživatelů přešlo z iOS na Android, zatímco zbylých 18 % přešlo naopak z Androidu na iOS. Podotýkáme, že průzkum se zaměřoval pouze na operační systémy Android a iOS.

Pokud jako hlavní důvod přechodu tipujete finance, tipujete správně. Uživatelé, kteří přešli z iOS na Android, uvedli, že to bylo kvůli lepším cenám. Stejný důvod uváděli i ti, kteří provedli otočku opačným směrem. 6 % lidí, kteří přešli z iOS na Android, uvedlo, že to bylo kvůli „většímu počtu dostupných aplikací“. Kvůli aplikacím přešla z Androidu na iOS 4 % uživatelů.

Jedinou oblastí, ve které Android s přehledem vedl, byly zákaznické služby. 6 % přeběhlíků z jablečné k androidí platformě uvedlo, že tak učinili kvůli „lepšímu zákaznickému servisu“. Lepší servis jako důvod přechodu uvedla jen 3 % uživatelů, kteří přešli z Androidu na iOS.

47 % lidí, kteří přešli z Androidu na iOS, uvedla jako hlavní důvod lepší uživatelskou zkušenost, v opačném směru to bylo jen 30 %. Dalšími důvody, které vedly uživatele k přechodu k nakousnutému jablíčku, byly lepší funkce, jako je třeba fotoaparát, design a rychlejší softwarové aktualizace. 34 % účastníků průzkumu uvedlo, že si nový mobil pořizují ve chvíli, kdy jim skončí smlouva, zatímco 17 % uvádí jako důvod pro nákup nového přístroje rozbití displeje toho původního. 53 % uživatelů uvedlo, že si nový smartphone zakoupí tehdy, kdy se jim starý rozbije.

604332-why-axis-why-people-switch-mobile-oses
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    APPLE uz davno nedela nejlepsi fotografie, jejich design je porad stejny a jejich kauzy s podtaktovanin procesoru kvuli snizeni vykonu a zvyseni nenazranosti ke snizeni baterie je k smichu. Pokud si clovek koupi Android a rozumnym hardwarem tj. min 3gb ram, zazije i na androidu super zazitek. Jediny bod, ktery tedy nahrava Applu jsou updaty (protoze jejich system nebezi na takovem mnozstvi zarizeni jako Android) a dale other, ktere by melo mit spis oznaceni styl, swag a jiny nesmysly, protoze Apple je dnes znamka socialniho statusu. Mel jsem Apple ale vratil jsem se k Androidu a nyni jsem naprosto spokojeny se svou P20 lite ?. Ale tak kazdymu co jeho jest ze?

celý text

Čtěte více.