Zavřít reklamu

Nesmírně očekávaný AirTag dnes konečně dorazil prvním šťastlivcům. Díky tomu se internet takřka okamžitě zaplnil prvními poznatky k tomuto přívěšku, a zároveň jsme se dočkali poměrně zajímavého videa. Za tím stojí japonský YouTube kanál Haruki, který ve svém čtrnáctiminutovém snímku tuto novinku rozebírá a ukazuje, jak vlastně uvnitř funguje. Díky tomu si můžeme povšimnout interních komponentů zajišťujících Bluetooth, U1 čipu a dalších. Všechny jsou přitom skvěle integrovány do podoby kompaktního disku.

Ještě před počátkem prodeje bylo všem jasné, že se do AirTagu dostaneme poměrně lehce. Po dlouhé době jde totiž o jablečný produkt s vyměnitelnou baterií. Díky tomu tak stačí otevřít jeden kryt, vyjmout knoflíkovou baterii typu 2032 a následně, za použití skutečně tenkého nástroje, se dokážeme dostat úplně dovnitř. Zajímavostí je, že Apple v případě lokátoru používá samotné pouzdro cívky jakožto reproduktor, který je následně ještě spárován s dalším komponentem uprostřed produktu. Celé video je samozřejmě v japonštině. Proto nedokážeme přesně určit, jaké všechny tajnosti AirTag ukrývá. Nemělo by každopádně trvat dlouho, než se dočkáme podrobného rozboru od iFixit v angličtině.

Apple je každopádně v případě AirTagu kritizován za jeho nepříliš praktický design. Jedná se totiž jakoby o minci, čímž cupertinský gigant jablíčkáře nutí k zakoupení klíčenky či pouzdra. Produkt je sám o sobě jen těžce využitelný a nemůžeme jej nikterak připnout na klíče a ostatní věci, což například konkurenční produkty od Tile mají uživatelsky přívětivě vyřešené. Čtenář fóra MacRumors s přezdívkou smythey každopádně přišel s vlastním, poměrně svérázným řešením. Do AirTagu si totiž vyvrtal menší díru, která mu umožňuje protáhnout provázek, případně připnout tenké očko ke klíčům. Samozřejmě se nejedná o kosmeticky úplně ideální variantu, a zároveň musíme upozornit, že takovýmto zásahem dochází ke ztrátě záruky a hrozí poškození produktu.

airtag vyvrtaná díra
Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více