Zavřít reklamu

AirTag lze bezesporu označit za perfektní doplněk do jablečného ekosystému, který nám dokáže pomoct s hledáním našich věcí. Jedná se totiž o lokalizační přívěšek, jenž stačí umístit například do peněženky či batohu, na klíče a podobně. Produkt samozřejmě těží ze své úzké provázanosti s již zmiňovaným Apple ekosystémem a své integrace do aplikace Najít, díky čemuž lze rychle a jednoduše lokalizovat jednotlivé předměty.

Při ztrátě AirTag využívá rozsáhlou síť jablečných zařízení, které společně tvoří aplikaci/síť Najít. Pokud byste například ztratili peněženku s AirTagem uvnitř a kolem ní například prošel jiný jablíčkář, získá informace o poloze, které se tak dostanou rovnou k vám, aniž by o tom daný člověk vůbec věděl. V případě takovéhoto produktu ale zároveň hrozí i narušení soukromí. Stručně a jednoduše, s pomocí lokalizačního přívěšku od Applu by se někdo mohl naopak snažit sledovat například vás. Přesně z tohoto důvodu dokáže například iPhone detekovat, že se ve vaší blízkosti po delší dobu nachází cizí AirTag. Ačkoliv se rozhodně jedná o nutnou a správnou funkci, tak i přesto má svá úskalí.

Poškrábaný AirTag

AirTag může obtěžovat rodiny

Problém s AirTagy může nastat v rodině, která se například vydá na společnou dovolenou. Na uživatelských fórech lze najít hned několik příběhů, kdy se jablíčkáři svěřují se svými zkušenostmi právě z dovolených. Po nějaké době je totiž běžné obdržet notifikaci o tom, že vás někdo pravděpodobně sleduje, přičemž ve skutečnosti se jedná například o AirTag dítěte či partnera. Samozřejmě se nejedná o nějaký velký problém, který by jakkoliv narušoval funkčnost samotného produktu či celého ekosystému, avšak i přesto dokáže pořádně potrápit. Jestliže v dané rodině používají všichni zařízení od Applu a každý má svůj AirTag, tak se podobné situaci zkrátka nevyhnou. Upozornění se naštěstí zobrazí pouze jednou a následně je možné jej na daný přívěšek deaktivovat.

Řešení tohoto problému by navíc nemuselo být tak složité. Applu jednoduše stačí do aplikace Najít přidat jakýsi rodinný režim, který by teoreticky mohl fungovat již v rámci rodinného sdílení. Systém by tak automaticky věděl, že vás ve skutečnosti nikdo nesleduje, jelikož se shodou okolností pohybujete po stejných trasách, jako ostatní členové dané domácnosti. Zdali se však podobné změny dočkáme je prozatím nejasné. S jistotou lze každopádně říct, že by řada jablíčkářů tuto novinku rozhodně uvítala.

.