Zavřít reklamu

Prakticky celý včerejšek byl věnován představení nové herní konzole od Sony s označením PlayStation 5. Dnes se o samotném představení dovídáme velmi zajímavé informace – živý přenos na YouTube se totiž stal nejsledovanějších herním živým přenosem v historii této platformy. Kromě informací o živém představení konzole PS5, kterou neustále celý svět řeší a zajisté ještě řešit bude, vás v dnešním IT souhrnu informujeme také o „nechtěném“ odhalení chystaných AMD procesorů, za které může Amazon. A nakonec se společně podíváme na odchod jednoho z velmi důležitých článků společnosti Intel.

Odhalení PS5 se stalo nejsledovanějším herním živým přenosem

Pokud patříte mezi vášnivé hráče a ve volbě mezi Xboxem a PlayStationem dáváte přednost druhému jmenovanému, tak vám s největší pravděpodobnostní neunikl včerejší živý přenos od Sony. V rámci tohoto živého přenosu jsme se dočkali představení chystaných her na novou generaci konzole PlayStation 5. Nikdo však nečekal, že by Sony právě v rámci tohoto živého přenosu představilo vzhled nové generace chystané konzole – pro většinu fanoušků to byl velký šok. Nový design PS5 se herním nadšencům víceméně líbí, byť jej někteří z legrace přirovnávají k routerům či stojacím ventilátorům. Živý přenos představení her k PS5 a samotné konzole má momentálně na YouTube přes 11 miliónů zhlédnutí, z toho přes 7 miliónů uživatelů se k přenosu připojilo v jeho průběhu. YouTube oznámil, že se tento včerejší živý přenos stal nejsledovanějším herním živým přenosem v historii YouTube. Co říkáte na PlayStation 5 vy, líbí se vám jeho design a plánujete jeho koupi? Dejte nám to vědět do komentářů.

Amazon s předstihem odhalil chystané procesory od AMD

Amazon v poslední době „omylem“ odhaluje jeden chystaný produkt za druhým. Zatímco před několika dny jsme se dočkali odhalení cen chystaného PlayStationu 5, tak dnes došlo k dalšímu odhalení. Tentokrát však kromě ceny došlo k odhalení samotného produktu. Konkrétně se jedná o nové chystané procesory od AMD s označením Ryzen 9 3900XT a Ryzen 5 3600XT. Oficiálního představení těchto procesorů od společnosti AMD se dočkáme až za týden, Amazon však tento proces lehce urychlil. Vůbec poprvé jsme se o těchto procesorech dozvěděli již dubnu, kdy AMD potvrdilo, že se chystá procesory uvést. Tyto chystané procesory nepřináší nic moc nového – jedná se prakticky jen o vylepšení současných procesorů, dočkáme se tak pouze zvýšení maximální taktovací frekvence. Název této produktové aktualizace se nazývá „Matisse Refresh“. Zmíněné procesory jsou stavěné na architektuře Zen 2 a nahradí své předchůdce v rodině Ryzen 3000. Co se týče cenovek, tak první zmíněný procesor, tedy Ryzen 9 3900XT, by měl vyjít na na 569 euro (cca 15 tisíc korun), druhý zmíněný procesor, tedy Ryzen 5 3600 XT, poté na 249 euro (cca 6 700 korun). Přesnější informace se dozvíme na konferenci od AMD, která se bude konat 16. června.

Jim Keller opouští Intel

Během dnešního dne společnost Intel prostřednictvím tiskové zprávy oznámila odstup Jima Kellera ze společnosti. Jim Keller, který byl součástí Intelu po dobu dvou let, tedy od roku 2018, měl v Intelu na starost vývoj čipů a systémových architektur. Keller ze společnosti odstoupil z osobních, blíže nespecifikovaných důvodů. Rozhodl se ale, že bude společnosti Intel k dispozici ještě po dobu půl roku, aby mohl případně pomoci se „zabydlením“ nového člena týmu, který jej nahradí – jednoduše pomůže se vším, co bude třeba pro hladký průběh jeho nahrazení. Pro Intel se jedná o vcelku obrovskou ránu, jelikož Keller pomáhal Intelu vyřešit nespočet problémů, se kterými se společnost potýkala při jeho nastoupení a i při jeho působení. Nedá se říct, že by se Intel všech problémů zbavil – a nyní má na stole další problém v podobě výpovědi důležitého článku týmu. Uvidíme, jak se Intel s touto situaci vypořádá. Doufejme, že dojde k najmutí šikovného inženýra, který dokáže Kellera nahradit, a který dokáže topícímu se Intelu podat pomocnou ruku.

Jim Keller
Zdroj: tomshardware.com

Zdroj: 1, 2 – wccftech.com; 3 – tomshardware.com

.