Zavřít reklamu

V dnešním IT souhrnu jsme vás poslušně informovali o tom, že dnes, konkrétně ve 22:00, začíná přímý přenos konference Future of Gaming od Sony. Tato japonská společnost, která stojí za nejoblíbenějšími herními konzolemi na světě, na zmíněné konferenci představila hry, na které se mohou všichni budoucí majitelé konzole PlayStation 5 těšit. Dočkali jsme se představení mnoha různých titulů, na které se společně podíváme v dalším odstavci. Kromě zmíněných her se však společnost Sony rozhodla nečekaně zveřejnit i vzhled celé konzole PlayStation 5. Pojďme se nyní společně na souhrn informací, které jsme se dozvěděli, podívat.

Prakticky každý vášnivý hráč má rád alespoň nějaký díl série Grand Theft Auto. I přesto, že poslední díl s označením GTA V je tady s námi už sedmým rokem, tak se jedná o naprostou pecku, kterou stále hraje nespočet hráčů – především tedy GTA Online. Na PS5 tato herní pecka nesmí chybět, potěší vás ale fakt, že bude vylepšená. Další hrou, která bude pro PS5 k dispozici, je pokračování Spider-mana od Marvelu. Pro vášnivé závodníky je nachystán notoricky známý titul Gran Turismo 7, dočkáme se také návratu herní série Ratchet & Clank. Mezi další hry poté patří zbrusu nový Project Athia či například Stray, kde se bude vše točit okolo robotů. Dalším představeným titulem je Returnal – střílečka s propracovaným příběhem, nebude chybět ani pokračování oblíbeného titulu Little Big Planet. Z menších her se poté jedná například o Destruction Allstars, Kena: Bringe of Spirits, Goodbye Volcano High, Oddworld: Sandstorm a další.

Jak už jsme zmínili v úvodu, tak kromě herních titulů jsme se na konci konference dočkali také představení samotného vzhledu chystané konzole. Pro mnohé zastánce společnosti Sony se dost možná jedná o lehký „šok“, jelikož onen vzhled je oproti dostupným a populárním konceptům vcelku odlišný. Sony představením vzhledu konzole všechny překvapilo a prakticky nikdo nečekal, že bychom se mohli zveřejnění podoby PS5 dočkat již dnes. Sony zůstalo i v případě PS5 věrné „placatému“ designu, nová generace je však oproti svým předchůdcům o mnoho futurističtější. Největší změnou je asi podstavec, který bude nejspíše nedílnou součástí designu. Dost možná tedy odpadne možnost PlayStation 5 položit „na bok“. Na vzhled konzole se můžete podívat v galerii níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více