Zavřít reklamu

Klasické hry na hrdiny, tedy ty, ke kterým potřebujete družinu opravdových hráčů a šikovného vypravěče, zažívá v posledních letech velký boom. Kdo by dnes neznal Dračí doupě, nebo původní Dungeon and Dragons, které se dostali do podvědomí veřejnosti například i díky seriálu Stranger Things? Do stejného ranku her patří i málo známé Fabled Lands, jež se nyní dočkalo i virtuálního zpracování.

Původní Fabled Lands vytvořila v polovině devadesátých let dvojice britských autorů Dave Morris a Jamie Thomson. Videoherní podobu nám nyní poskytuje bulharské studio Prime Games. Ta zachovává obrovskou herní svobodu originálu. Ve Fabled Lands můžete být kýmkoliv. Chcete se stát žoldákem, co si vydělává špinavou prací? Nebo raději obchodníkem, jenž si buduje flotilu lodí? Není problém, Fabled Lands vám poskytne prostředky k tomu vaši vizi zrealizovat.

Velkou svobodu poskytuje Fabled Lands i v úpravě vaší postavy a v množství parametrů, kterými si můžete upravit svou hru. Výzvu představuje taktický soubojový systém už sám o sobě. Kdo si ale realističnost hry zvednout na maximum, může si nastavit i permadeath mód, v němž jediná smrt znamená konec celého vašeho dobrodružství.

  • Vývojář: Prime Games
  • Čeština: ne
  • Cena: 15,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.10.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 1,5 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 1 GB paměti, 400 MB volného místa na disku

 Hru Fabled Lands můžete zakoupit zde

.