iWant

Lunatik Epik udělá z Apple Watch masivní a odolné hodinky

iWant

Nebude to trvat dlouho a bude to přesně rok, co jsem si pořídil Apple Watch. Již od prvního dne si své jablečné 42milimetrové hodinky ze sportovní edice pečlivě opečovávám a především se je snažím chránit proti případným nárazům a nechtěným odředinám. Musím proto zaklepat, že Watch mám stále zcela čisté bez jediného škrábance.

Dlouho jsem také čekal, že přijdou na náš trh nějaké praktické řemínky třetích stran. Samozřejmě již od uvedení lze sehnat na zahraničních serverech, především pak v Číně, různé ochranné kryty a rámečky, ale já stále čekal na něco originálního a zajímavého. Nedávno jsem se konečně dočkal.

Designová firma Lunatik, která se zaměřuje na maximálně funkční a kvalitní příslušenství pro Apple, představila dokonalou ochranu, která každé Apple Watch promění v „digitální G-Shocky“ pro pořádné chlapy. Řeč je o ochranném rámečku a řemínku Lunatik EPIK, který naprosto respektuje, ale zároveň i vylepšuje design jablečných hodinek.

Hned na začátku ale musím konstatovat, že ne každému se toto provedení bude líbit. Zpočátku jsem i já byl lehce rozladěný, jelikož po nasazení ochranného krytu a masivního silikonového řemínku, ztratí Apple Watch na eleganci a minimalismu. Lunatik Epik je opravdu masivní a primárně byl stvořen pro náročné outdoorové sporty, typu horolezectví, turistiky, běhání a podobně.

lunatik4

Apple Watch na steroidech

Na druhou stranu pokud patříte mezi vyznavače velkých hodinek, jako jsou například zmíněné G-Shocky od Casia, nebo máte velké ruce, Lunatik Epik oceníte i mimo sport. Osobně jsem je testoval necelé dva měsíce, kdy jsem hodinky nosil nejen na sport, ale i běžně do práce v kanceláři, do společnosti i za kulturou. Patrně největší přidanou hodnotou Lunatik Epik je to, že se nebojíte s hodinkami lehce o něco bouchnout, tedy vykonávat nějakou činnost, kde hrozí, že by mohlo dojít k nějakému poškození, typicky například posilování.

Párkrát se mi stalo, že jsem s hodinkami klepl o desku stolu nebo futro mezi dveřmi. V ten moment jsem byl zatraceně rád, že mám na hodinkách ochranný kryt. Apple Watch samozřejmě zůstávají i s krytem maximálně funkční, včetně všech senzorů, korunky či tlačítka pro vyvolání kontaktů.

Lunatik Epik se totiž skládá hned z několika částí a montáž zabere pár minut času. Apple Watch umístíte do dvoudílného rámu a ochranného pouzdra zároveň. Obě části k sobě spojíte úzkými, ale velice odolnými šroubky z ušlechtilé oceli, které slouží zároveň i jako osičky řemínku. Tento systém naprosto vylučuje jakoukoliv možnost uvolnění nebo dokonce ztráty Apple Watch a zároveň představuje velice sofistikované řešení jejich ochrany.

lunatik02

Ochrana ze všech stran

Při sestavování pouzdra si musíte dát pozor na správné a citlivé dotažení obou šroubů, protože jakmile je nebudete mít na obou stranách dotažené stejně, nemusí vám fungovat korunka. Pokud se vám po instalaci korunka zadrhává nebo se vůbec neotáčí, je třeba šroubky upravit.

Na Lunatik Epik se mi velice líbí, že ochranný rám přesahuje samotný displej Apple Watch. Z toho důvodu se nemusíte bát otočit hodinky vzhůru nohama, protože vždy máte jistotu, že je mezi displejem a daným povrchem nějaká mezera. Uvnitř polykarbonátového rámu se pak nachází systém volných rohů a nárazových podložek, a tak jsou hodinky chráněny i proti případným otřesům. Rám samozřejmě kryje i korunku a boční tlačítko a dva boční mikrofony, které chrání jemná ocelová mřížka.

Lunatik Epik je dostupný hned v několika variantách. Já jsem testoval zmíněný polykarbonátový rám spolu se silikonovým řemínkem. Ten jen naprosto pohodlný a díky vyjímatelnému trnu a spoustě otvorů snadno nastavíte délku pásku.

lunatik5

Po dvou měsících nepřetržitého nošení mohu říct, že Lunatik Epik jsem si i přes počáteční rozčarování velmi oblíbil. Designově jde o velmi povedený kousek, který je dotažený do posledního detailu, ať už jde o zmíněný systém utahování či princip nastavení délky pásku. Pokud by vám však nevyhovoval polykarbonát se silikonovým řemínkem, můžete ještě vybírat z černého či stříbrného hliníku a silikonových tahů, dále pak z černého hliníku a černé kůže či černého hliníku a černého kovu.

Testovaný Lunatik Epik lze zakoupit u EasyStore.cz za 1 799 korun. Za tuto cenu získají vaše hodinky zcela novou podobu a tvář, která se jistě stane i středem pozornosti, jelikož toto řešení není ještě natolik rozšířeno. Nutno upozornit, že pokud byste sáhli po jiné než polykarbonátové variantě, pořádně si připlatíte: hliníkový Lunatik Epik stojí 4 199 korun a pokud byste k hliníkovému pouzdru chtěli ještě kožený pásek, vyjde celý set na 4 490 korun. Na EasyStore.cz najdete i další barevné varianty.

lunatik3