Zavřít reklamu

I když si velká část hráčů videoher sedá k počítačům s cílem překonat své rekordy, pozabíjet co nejvíce nepřátel nebo změnit kurz celé historie, tak stále existují hry, jejichž hlavním úkolem je neklást před hráče velké překážky a poskytnout jim prostor k uklidnění. Takový je i nezávislý klenot od vývojáře Adama Gryu. V A Short Hike sice budete mířit za hlavním úkolem, budete tak ale činit ve společnosti uklidňujícího formálního zpracování a přátelských společníků.

V A Short Hike se ujmete role Claire, antropomorfní ptačice, která právě přijela na dovolenou za svou tetou do národního parku. Po příjezdu ale čeká naléhavý telefonát. V okolí přitom není skoro nikde signál, s výjimkou vrcholu místní hory. Claire se tak vydá na výlet, na kterém pozná místní přírodu a sbírku komických postaviček. Abyste se společně s hlavní hrdinkou dostali na horu, budete přitom muset nalézt nejméně sedm poschovávaných pírek, jejichž postupné sbírání vám zajistí schopnost na vrchol vyletět.

Sbírání pírek je většinou záležitostí prozkoumávání okolí, studování topografie území a následného plachtění na nižší místa. Hra vám zabere přibližně jen něco přes hodinu. S tím ovšem vývojář hru vytvořil. I přes to, že očividně A Short Hike nemělo velké ambice, odneslo si ocenění za nejlepší nezávislou hru roku 2019 od Independent Games Festival.

  • Vývojář: adamgryu
  • Čeština: Ne
  • Cena: 6,59 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: OSX 10.12 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 2 GHZ nebo lepší, 2 GB operační paměti, grafická karta Intel HD Graphics 4400 nebo lepší, 400 MB volného místa na disku

 Hru A Short Hike můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více