Zavřít reklamu

Od čtvrteční 14. hodiny byl v České republice vyhlášen nouzový stav, který mimo jiné zakazuje umělecká představení, kulturní akce a shromáždění či třeba přehlídky. Mimo jiné je většina muzeí a galerií uzavřena právě z těchto důvodů. Návštěva těchto institucí se dá alespoň částečně nahradit virtuálně. Existuje totiž několik povedených iOS aplikací, které prohlídku zajistí alespoň na displeji telefonu či tabletu. Představíme vám ty nejlepší.

Google Arts & Culture

Jedna z nejlepších aplikací v tomto odvětví patří společnosti Google. V aplikaci se nachází více než 1200 muzeí a galerií ze sedmdesáti zemí světa, takže si vybere opravdu každý. Jedna ze specialit je navíc podpora virtuální reality, tedy pokud ještě někde doma máte headset Google Cardboard, do kterého vložíte iPhone. Google Arts & Culture můžete stahovat zdarma a potěší i podpora češtiny.

Artland – Discover and Buy Art

Tato aplikace je zaměřena hlavně na galerie a komunitu osob, které umění zajímá. Jedna z výhod je to, že si můžete virtuálně projít různé galerie světových metropolí od New Yorku, přes Paříž až po Londýn. Specialitou je pak možnost zobrazení některých soukromých sbírek. I tato aplikace je k dispozici zdarma, chybí už však podpora češtiny.

ArtPassport

K plnohodnotnému využívání této aplikace je potřeba headset Google Cardboard. Pokud jej máte, můžete si prohlížet velké množství galerií a muzeí. Samozřejmostí jsou informace a popisky u jednotlivých výstav, abyste se i něco dozvěděli. Aplikace je v angličtině dostupná zdarma na AppStore.

gowithYamo: The Art Guide

Jedná se spíše o virtuálního průvodce, ale i tak nabízí plno zajímavých informací a obrázků k více než 300 výstavám po celém světě. I tato poslední aplikace v seznamu je k dispozici zdarma pro iOS zařízení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více