Zavřít reklamu

Je to několik dnů nazpátek, co jsme vám na našem magazínu přinesli návod, pomocí kterého můžete surfovat po internetu i přímo na vašich Apple Watch. I když se to na první dobrou může zdát jakožto nesmysl, především kvůli malému displeji, tak věřte, že je prohlížení mnoha stránek na Apple Watch velmi příjemné. Pokud se bavíme například o článcích, tak je Apple Watch dokáží rozpoznat a automaticky převést do režimu čtečky. Dejme tedy tomu, že jste se s prohlížením webových stránek na Apple Watch sžili, a po nějaké době z nich chcete vymazat data, která jsou s prohlížením webových stránek spojena. I tohle lze v rámci watchOS provést a my se společně v tomto článku podíváme, jak na to.

Jak na Apple Watch vymazat data webových stránek

V případě, že chcete na vašich Apple Watch provést výmaz dat webových stránek, které jste navštívili, tak se nejedná o nic složitého. Celý proces je nutné provést na Apple Watch, na iPhonu v aplikaci Watch možnost pro smazání těchto dat nenajdete. Stačí se tedy držet tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste vaše Apple Watch odemknuli a rozsvítili.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete do seznamu aplikací.
  • V seznamu aplikací poté lokalizujte a klepněte na kolonku Nastavení.
  • Poté je nutné, abyste se v Nastavení přesunuli do sekce s názvem Obecné.
  • Jakmile se v této sekci ocitnete, tak stačí, abyste sjeli o něco níže.
  • Zde se poté dívejte po kolonce Data stránek, kterou poté rozklikněte.
  • Nyní už jen stačí, abyste klepnuli na řádek Smazat data stránek.
  • Nakonec se vám zobrazí potvrzovací okno, ve kterém klepněte na Smazat data pro provedení akce.

V případě, že se rozhodnete pro odstranění dat stránek, tak dojde ke kompletnímu smazání historie, cookies a dalších dat, která jsou s prohlížením webových stránek spojená. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak i přesto, že se ve watchOS nenachází přímo nativní prohlížeč Safari, tak je zde prohlížení webu velmi příjemné, například když jedete prostředkem hromadné dopravy a chcete si rychle přečíst poslední článek, který se objevil na našem či jakémkoliv jiném magazínu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více