Zavřít reklamu

Je to několik dnů nazpátek, co jsme vám na našem magazínu přinesli návod, pomocí kterého můžete surfovat po internetu i přímo na vašich Apple Watch. I když se to na první dobrou může zdát jakožto nesmysl, především kvůli malému displeji, tak věřte, že je prohlížení mnoha stránek na Apple Watch velmi příjemné. Pokud se bavíme například o článcích, tak je Apple Watch dokáží rozpoznat a automaticky převést do režimu čtečky. Dejme tedy tomu, že jste se s prohlížením webových stránek na Apple Watch sžili, a po nějaké době z nich chcete vymazat data, která jsou s prohlížením webových stránek spojena. I tohle lze v rámci watchOS provést a my se společně v tomto článku podíváme, jak na to.

Jak na Apple Watch vymazat data webových stránek

V případě, že chcete na vašich Apple Watch provést výmaz dat webových stránek, které jste navštívili, tak se nejedná o nic složitého. Celý proces je nutné provést na Apple Watch, na iPhonu v aplikaci Watch možnost pro smazání těchto dat nenajdete. Stačí se tedy držet tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste vaše Apple Watch odemknuli a rozsvítili.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete do seznamu aplikací.
  • V seznamu aplikací poté lokalizujte a klepněte na kolonku Nastavení.
  • Poté je nutné, abyste se v Nastavení přesunuli do sekce s názvem Obecné.
  • Jakmile se v této sekci ocitnete, tak stačí, abyste sjeli o něco níže.
  • Zde se poté dívejte po kolonce Data stránek, kterou poté rozklikněte.
  • Nyní už jen stačí, abyste klepnuli na řádek Smazat data stránek.
  • Nakonec se vám zobrazí potvrzovací okno, ve kterém klepněte na Smazat data pro provedení akce.

V případě, že se rozhodnete pro odstranění dat stránek, tak dojde ke kompletnímu smazání historie, cookies a dalších dat, která jsou s prohlížením webových stránek spojená. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak i přesto, že se ve watchOS nenachází přímo nativní prohlížeč Safari, tak je zde prohlížení webu velmi příjemné, například když jedete prostředkem hromadné dopravy a chcete si rychle přečíst poslední článek, který se objevil na našem či jakémkoliv jiném magazínu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.