Zavřít reklamu

Nový standard bezdrátových sítí je tady. Nese jméno Wi-Fi 6 a přichází těsně před uvedením iPhonů do prodeje ve čtvrtek.

Jestliže vám přijde označení Wi-Fi 6 neznámé pak vězte, že nejde o původní název. Standardizační organizace se totiž rozhodla upustit od čím dál více matoucích písmenných názvů a začít všechny standardy číslovat. Zpětně byly dokonce přečíslovány už dřívější názvy.

Nejnovější generace Wi-Fi 802.11ax tak nyní nese název Wi-Fi 6. Dále „starší“ 802.11ac bude nově známa jako Wi-Fi 5 a konečně 802.11n ponese název Wi-Fi 4.

Všechna nová zařízení splňující standard Wi-Fi 6 / 802.11ax mohou nyní používat nové označení, aby označili kompatibilitu s nejnovějším standardem.

Wi-Fi 6 je nové označení pro standard 802.11ax

Mezi prvními certifikovanými pro Wi-Fi 6 jsou iPhony 11

Mezi kompatibilní zařízení pak patří také iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Tyto nejnovější smartphony Applu splňují podmínky a mohou tak naplno používat standard Wi-Fi 6.

Wi-Fi 6 však není jen o hrátkách s písmenky a čísly. Oproti páté generaci nabízí delší dosah, a to i přes překážky, a hlavně lepší správu více aktivních zařízení na vysílači nebo menší náročnost na baterii. Zatímco výdrž baterie ocení všichni, více připojených zařízení na jediný router je pak zajímavé především pro firmy a školy.

Nový standard je tedy mezi námi a zbývá už jen vyčkat, až dojde k jeho většímu rozšíření. Problémem patrně nebudou zařízení samotná spíše jako síťová infrastruktura.

Zdroj: 9to5Mac

.