Zavřít reklamu

Pokud jste se někdy setkali s počítačem na platformě Windows, s největší pravděpodobností na něm běžel bezpečnostní systém Windows Defender, který je jakousi základní ochrannou pomůckou implementovanou přímo do operačního systému. Tento „antivir“ vystačí naprosté většině uživatelů a v posledních letech je čím dál populárnější, zejména i díky své kvalitě. Microsoft nyní oznámil, že Windows Defender míří i na macOS, byť v trochu pozměněné podobě.

Společnost Microsoft v první řadě Windows Defender přejmenovala na Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) a následně ohlásila příchod na platformu macOS. I když je operační systém mnohem méně citlivý na škodlivé viry typu malware apod., není zcela dokonalý. Mezi poměrně časté exploity používané na macOS patří falešné programy vydávající se za něco jiného, podvodné doplňky k prohlížečům či neautorizované aplikace které v systému dělají co nemají.

Microsoft Defender ATP by měl nabízet komplexní systémovou ochranu všem uživatelům disponujícím Macem s operačním systémem Sierra, High Sierra a Mojave. V současné době Microsoft tento produkt nabízí zejména korporátním zákazníkům, z čehož vyplývá celý záměr tohoto projektu.

Redmondská firma cílí na podniky, které v rámci svého IT využívají jak platformu Windows, tak do určité míry také macOS. Po balíčku Office tak jde o další software, který může společnost nabízet a ve finále pro něj také nabízet podnikovou podporu.

Zatím není jasné, jak rychle a kdy dojde k rozšíření nabídky MD ATP i mezi ostatní zákazníky, v současné podobě to vypadá, že Microsoft prozatím „testuje korporátní vody“. Společnosti, které mají o bezpečnostní prvek od Microsoftu zájem, se mohou přihlásit o zkušební verzi.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: iPhonehacks

Diskuze k článku

    A zde se projevuje výhoda centralizované správy software App Store, kde existuje alespoň nějaký stupeň kontroly. Pokud člověk postahuje kdejaký bordel z internetu a ještě lépe mu bez rozmyslu povolí veškerý přístup, nemůže se pak divit, že si nainstaluje i malware.

celý text

Čtěte více