Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak už vám zajisté neunikla informace o tom, že je na dnešek naplánovaná letos první konference od Applu, a to WWDC20. Již několik let se na této konferenci dočkáváme představení nových operačních systémů – letos se jedná o iOS a iPadOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 a tvOS 14. Často se však po boku nových operačních systémů objeví nějaký nový či aktualizovaný produkt. Podle spekulací bychom se dnes mohli dočkat například zbrusu nových iMaců, rozhodně to ale nechceme potvrzovat, jelikož jeden spekulační zdroj tvrdí jedno a druhý zdroj zase opak. Zdali se letos alespoň nějakého produktu po boku operačních systémů dočkáme je tedy záhadou.

Pokud jste zvědaví a odpočítáváte do zahájení konference poslední hodiny, minuty a sekundy, tak se vám rozhodně bude hodit tento článek. V něm se totiž podíváme na to, jakým způsobem můžete dnešní konferenci WWDC20 sledovat na všech dostupných platformách. Hned na začátek je nutné uvést, že letos se konference WWDC koná pouze online, bez fyzických účastníků – a to kvůli ničemu jinému než koronaviru. Pro Čechy a Slováky se však nejedná o bůhvíjaký problém, jelikož získat pozvánku na tuto vývojářskou konferenci je nadlidský úkol. WWDC 20 proběhne již dnes, tj. 22. června 2020, a to od 19:00 do cca 21:00 (podle toho, co vše má dnes Apple v plánu představit).

WWDC20 v češtině!

Vzhledem k tomu, že někteří z vás dost možná neovládají angličtinu na takové úrovni, aby byli schopni porozumět anglicky mluvenému slovu, tak jsme si pro vás, jako každý rok, připravili český přepis konference WWDC20. Tento přepis bude startovat již v 18:45 a najdete jej v odkazu, který přikládám níže. V případě, že si chcete užít letošní WWDC „na vlastní oči“, tak pokračujte ve čtení dalších odstavců.

Jak sledovat představení iOS 14 a dalších novinek na Apple zařízeních

V případě, že se chystáte sledovat letošní představení iOS 14 a dalších novinek v rámci WWDC20 na iPhonu, iPadu či Macu, tak je postup velmi jednoduchý. Stačí, abyste v rámci prohlížeče Safari přešli na tuto webovou stránku s živým přenosem. Pro správné fungování je nutné, aby byl váš iPhone či iPad aktualizován na verzi iOS 10 a novější, v případě macOS zařízení je nutné běžet na verzi 10.13 High Sierra a novější. Přenos by měl fungovat i v rámci ostatní prohlížečů, Safari je však 100% ověřené. Co se týče sledování v Apple TV, tak je nutné, abyste si stáhli aplikaci WWDC, popřípadě je nutné ji aktualizovat. Po započatí živého přenosu se stačí přesunout do aplikace a přenos spustit.

Jak sledovat představení iOS 14 a dalších novinek na Windows

Ještě před několika lety nebylo vůbec možné si jakoukoliv konferenci od Applu na operačním systému spustit. To se však časem změnilo a nyní můžeme s jistotou říci, že i letos bude možné živý přenos bez problémů sledovat i v rámci operačního systému Windows. Apple v tomto případě doporučuje, abyste využili prohlížeč Microsoft Edge, přenos by měl však fungovat i v rámci Chrome a dalších rozšířených prohlížečů. Stačí, abyste přešli na tuto webovou stránku, kde se přenos objeví a vy jej budete moci spustit.

Jak sledovat představení iOS 14 a dalších novinek na Androidu

Pokud jste v minulých letech chtěli jakoukoliv konferenci od Applu sledovat skrze zařízení s operačním systém Android, tak jste tak museli učinit složitě skrze VLC a síťový proud. To už je však i nyní minulostí, jelikož lze živý přenos z WWDC20 sledovat i na YouTube. Na zařízení s operačním systémem Android si tedy stáhněte aplikaci YouTube, a poté přejděte na tento odkaz, kde se živý přenos nachází. Na YouTube samozřejmě můžete konferenci sledovat i z jiných zařízení, nikoliv jen z Androidu.

Prohlédněte si pozvánky na starší ročníky WWDC:

.