Zavřít reklamu

Již v pondělí společnost Apple představí na své online vývojářské konferenci WWDC nové operační systémy pro svá zařízení. Bude mezi nimi také watchOS 7 pro Apple Watch. Co od novinky čekáme a co bychom si nejvíce přáli?

Sledování spánku

Funkce pro sledování spánku je asi jednou z nejdiskutovanějších součástí připravovaného watchOS 7. Uživatelé jsou prozatím odkázáni na více či méně kvalitní aplikace třetích stran, nejeden z nich by ale jistě uvítal, kdyby se tato funkce stala nedílnou součástí operačního systému pro Apple Watch. Funkce by mohla spolupracovat s dalšími nástroji a součástmi hodinek, jako je monitoring srdečního tepu. Podobně jako u příslušných aplikací by i u nativního sledování spánku u watchOS 7 mohla existovat možnost automatické detekce chrápání nebo jiných zvuků, záznam četnosti pohybů nebo třeba možnost probuzení v nejlehčí fázi spánku.

Ještě lepší nabídka aplikací a ciferníků

S příchodem operačního systému watchOS 6 představila společnost Apple také vlastní App Store pro Apple Watch. Mnozí z nás by jistě v tomto směru uvítali nejedno vylepšení. App Store pro Apple Watch by mohl s příchodem watchOS 7 získat například lepší možnosti vyhledávání nebo bohatší nabídku aplikací jak od vývojářů třetích stran, tak i od Applu. Vylepšení by se mohly dočkat také ciferníky, které jsou pro řadu uživatelů důležité – ať už z hlediska funkčnosti (komplikace), nebo z čistě estetického důvodu. Dočkáme se třeba ještě lepšího Infografu s novými možnostmi přidávání komplikací, nebo dokonce podpory ciferníků třetích stran?

Lepší spolupráce s Macem, iPhonem i iPadem

Novější Apple Watch mají čím dál lepší možnosti samostatného fungování, do úplné dokonalosti ale přece jenom chybí pár detailů. Zatímco spolupráce s iPhonem probíhá u chytrých hodinek od Applu v mnoha směrech skvěle, s Macem je to o něco horší. Operační systém watchOS 7 by například mohl umět proměnit Apple Watch v dálkový ovladač pro naše další Apple zařízení včetně Macu nebo iPadu, a to nejenom po stránce ovládání médií, ale například i pro účely zamykání na dálku a další podobné funkce.

Správa baterie

Zatímco například iPhony nabízejí v nastavení možnost kontroly zdraví baterie, přizpůsobení spotřeby a další funkce, Apple Watch jsou na tom o něco hůře. Můžete si zde zkontrolovat procento nabití baterie nebo zapnout rezervu – tedy obdobu snížené spotřeby, baterii Apple Watch by ale jistě „slušely“ pokročilejší funkce správy. Počátkem tohoto roku jsme vás například informovali o aplikaci Grapher, která umožňuje správu baterie chytrých hodinek od Applu. Bylo by jistě skvělé, kdyby společnost Apple ve své příští verzi operačního systému watchOS zakomponovala podobné funkce přímo do systému.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více