Zavřít reklamu

Již v pondělí společnost Apple představí na své online vývojářské konferenci WWDC nové operační systémy pro svá zařízení. Bude mezi nimi také watchOS 7 pro Apple Watch. Co od novinky čekáme a co bychom si nejvíce přáli?

Sledování spánku

Funkce pro sledování spánku je asi jednou z nejdiskutovanějších součástí připravovaného watchOS 7. Uživatelé jsou prozatím odkázáni na více či méně kvalitní aplikace třetích stran, nejeden z nich by ale jistě uvítal, kdyby se tato funkce stala nedílnou součástí operačního systému pro Apple Watch. Funkce by mohla spolupracovat s dalšími nástroji a součástmi hodinek, jako je monitoring srdečního tepu. Podobně jako u příslušných aplikací by i u nativního sledování spánku u watchOS 7 mohla existovat možnost automatické detekce chrápání nebo jiných zvuků, záznam četnosti pohybů nebo třeba možnost probuzení v nejlehčí fázi spánku.

Ještě lepší nabídka aplikací a ciferníků

S příchodem operačního systému watchOS 6 představila společnost Apple také vlastní App Store pro Apple Watch. Mnozí z nás by jistě v tomto směru uvítali nejedno vylepšení. App Store pro Apple Watch by mohl s příchodem watchOS 7 získat například lepší možnosti vyhledávání nebo bohatší nabídku aplikací jak od vývojářů třetích stran, tak i od Applu. Vylepšení by se mohly dočkat také ciferníky, které jsou pro řadu uživatelů důležité – ať už z hlediska funkčnosti (komplikace), nebo z čistě estetického důvodu. Dočkáme se třeba ještě lepšího Infografu s novými možnostmi přidávání komplikací, nebo dokonce podpory ciferníků třetích stran?

Lepší spolupráce s Macem, iPhonem i iPadem

Novější Apple Watch mají čím dál lepší možnosti samostatného fungování, do úplné dokonalosti ale přece jenom chybí pár detailů. Zatímco spolupráce s iPhonem probíhá u chytrých hodinek od Applu v mnoha směrech skvěle, s Macem je to o něco horší. Operační systém watchOS 7 by například mohl umět proměnit Apple Watch v dálkový ovladač pro naše další Apple zařízení včetně Macu nebo iPadu, a to nejenom po stránce ovládání médií, ale například i pro účely zamykání na dálku a další podobné funkce.

Správa baterie

Zatímco například iPhony nabízejí v nastavení možnost kontroly zdraví baterie, přizpůsobení spotřeby a další funkce, Apple Watch jsou na tom o něco hůře. Můžete si zde zkontrolovat procento nabití baterie nebo zapnout rezervu – tedy obdobu snížené spotřeby, baterii Apple Watch by ale jistě „slušely“ pokročilejší funkce správy. Počátkem tohoto roku jsme vás například informovali o aplikaci Grapher, která umožňuje správu baterie chytrých hodinek od Applu. Bylo by jistě skvělé, kdyby společnost Apple ve své příští verzi operačního systému watchOS zakomponovala podobné funkce přímo do systému.

.