Zavřít reklamu

Během své cesty do Evropy se výkonný ředitel Applu Tim Cook nakonec nezastavil pouze v Německu, ale navštívil také Belgii, kde se setkal s představiteli Evropské komise. Koncem týdne pak zamířil do Izraele, aby se sešel s prezidentem Re’uvenem Rivlinem.

Návštěva Belgie nakonec ještě předcházela cestě do Německa, kde se Tim Cook objevil v redakci deníku Bild a v továrně na výrobu obřích skleněných panelů pro nový kampus společnosti. V Belgii se sešel například s Andrusem Ansipem, viceprezident Evropské komise, který má na starost jednotný digitální trh. V Německu pak mluvil s kancléřkou Angelou Merkelovou.

Do Tel Avivu se šéf Applu vydal za současným prezidentem Re’uvenem Rivlinem i jeho předchůdcem Shimonem Peresem. Kalifornská firma totiž v Izraeli, konkrétně v Herzliji, otevřela nové výzkumné a vývojové středisko, které Tim Cook přijel zkontrolovat. Další již stojí v Haifě a pro Apple se tak stal Izrael po Spojených státech největším vývojovým centrem.

„Prvního zaměstnance jsme v Izraeli najali v roce 2011 a nyní přímo pro nás v Izraeli pracuje přes 700 lidí,“ uvedl při středečním setkání s izraelským prezidentem Cook. „Za poslední tři roky se Izrael s Applem výrazně sblížily a to je teprve začátek,“ dodal šéf Applu.

Podle The Wall Street Journal Apple pro výzkum v Izraeli jednu hlavní ambici: design vlastních procesorů. K těmto účelům Apple již dříve koupil firmy Anobit Technologies a PrimeSense, navíc přetáhl mnoho lidí, kteří se designováním čipů zabývali, z Texas Instruments, které skončilo v roce 2013.

Tima Cooka při jeho návštěvě Izraele doplňoval Johny Srouji, viceprezident hardwarových technologií, který v Haifě vyrostl a k Applu se připojil v roce 2008. Právě on by měl být v čele vývoje nových procesorů.

V Izraeli se pak Tim Cook vedle nových kanceláří zastavil také v muzeu holokaustu.

Zdroj: 9to5Mac, WSJ, Business Insider
.