Zavřít reklamu

26. října roku 2004 představila společnost Apple svůj iPod Photo. Uživatelé se tak dočkali kapesního a vskutku multifunkčního zařízení, které zvládlo nejen uchovat až 15 tisíc různých skladeb, ale vešlo se na něj až pětadvacet tisíc fotografií.

Jednalo se zároveň o historicky první model iPodu, který disponoval barevným displejem se schopností zobrazování digitálních fotografií i přebalů alb. iPod Photo znamenal v historii společnosti Apple obrovský krok kupředu, co se týče funkčnosti ikonického jablečného hudebního přehrávače. iPod Photo představoval čtvrtou generaci iPodů, a přišel na svět ve chvíli, kdy se hudební přehrávače od Applu těšily mezi uživateli nesmírné popularitě.

Dvoupalcový LCD displej s LED podsvícením vyvolal u spotřebitelů nadšení. Kromě něj ale nový model iPadu nabídl také prodlouženou výdrž nebo třeba možnost odesílat obrázky do televize prostřednictvím speciálních kabelů. Nový iPod byl stejně jako jeho předchůdci opatřen ovládacím kolečkem a porty FireWire a USB 2.0. K dostání byl ve 40GB variantě (za cenu 500 dolarů) a 60GB variantě (za 600 dolarů). Navzdory relativně vysoké ceně se ale prodával vcelku dobře, přičemž hlavním tahounem byl zmíněný barevný displej. Menu nabízela mnohem větší přehlednost, uživatelé uváděli, že Solitaire je na iPodu konečně reálně hratelný. Nápisy s názvy skladeb nebo jména interpretů, která se nevešla na obrazovku, po ní jezdily ve smyčce, takže si je uživatelé mohli pohodlně přečíst.

iPod Photo byl vybaven barevným LCD displejem s rozlišením 220 x 176 pixelů a schopností zobrazit až 65 536 barev. Nabízel podporu formátů JPEG, BMP, GIF, TIFF a PNG, a běžel na něm software iTunes 4.7. Baterie slibovala na jedno nabití až patnáct hodin přehrávání hudby a pět hodin prohlížení slideshows s přehráváním hudby. 23. února roku 2005 byly 40GB verze iPodu 4. generace nahrazeny tenčím a levnějším 30GB modelem.

.