Zavřít reklamu

Za posledních několik let jsme si již zvykli za aplikace, hry, hudbu, filmy, elektronické knihy a Apple Music platit v obchodech Applu pomocí debetní či kreditní karty. Už nějakou dobu ale společnost umožňuje uhradit poplatky za obsah také skrze operátora. Nicméně, zmíněná funkce byla dostupná jen v několika zemích a hlavně pouze u vybraných operátorů. Nyní však její podpora v Evropě výrazně expandovala, přičemž štěstí se usmálo i na české operátory a tím pádem pochopitelně i na nás jakožto na uživatele.

V našich končinách a stejně tak i u sousedů na Slovensku je možnost platit přes operátora dostupná u T-Mobile. Uživatelé využívající tarif u O2 či Vodafone si budou muset ještě nějaký čas na funkci počkat. Novinka je vhodná především pro ty uživatele, kteří nechtějí ke svému Apple ID přidávat platební kartu a částečně tak sdílet některé její údaje.

Uživatel tak ve výsledku nemusí vůbec vlastnit kreditní či debetní kartu a dokonce ani bankovní účet. Veškerá útrata za aplikace z App Store, obsah z iTunes Store či iBooks nebo předplatné Apple Music může zaplatit spolu s útratou za paušál u operátora na konci měsíce. Funkci je však potřeba si aktivovat v nastavení účtu Apple ID, a to na iPhonu, iPadu, Macu nebo PC skrze iTunes. Během nastavení je potřeba nechat si ověřit telefonní číslo a následně postupovat podle pokynů na obrazovce. Kompletní návod pro jednotlivá zařízení naleznete níže.

Na iPhonu nebo iPadu

 1. Přejděte do Nastavení -> [vaše jméno] -> iTunes a App Store.
 2. Klepněte na své Apple ID a potom na Zobrazit Apple ID. Možná se budete muset přihlásit svým Apple ID.
 3. Zvolte Platební údaje.
 4. V seznamu vyberte Mobilní telefon.
 5. Vyberte volbu Použít toto mobilní číslo. Pokud ji nevidíte, tak telefonní číslo ručně vyplňte a pokračujte klepnutím na Ověřit.
 6. Apple si ověří mobilní číslo vašeho iPhonu u vašeho operátora a ujistí se, že se dá použít k účtování přes mobilní telefon. Během procesu se vám může zobrazit zpráva „Ověřování“.

V iTunes na Macu nebo PC

 1. Otevřete iTunes. Pokud nejste přihlášení, přihlaste se svým Apple ID.
 2. V horním řádku nabídek zvolte Účet -> Zobrazit můj účet.
 3. Ověřte své Apple ID a klikněte na Zobrazit účet.
 4. U položky „Typ platby“ klikněte na Upravit.
 5. U položky „Platební metoda“ zvolte ikonu telefonu.
 6. Zadejte telefonní číslo toho telefonu, na kterém používáte tarif, přes který chcete nákupy účtovat. Potom klikněte na Ověřit.
 7. Na zadané telefonní číslo vám přijde SMS s jednorázovým kódem. Otevřete zprávu na mobilu a kód potom zadejte na počítači, na kterém způsob platby nastavujete. Pokud vám kód nepřijde okamžitě, kliknutím na Znovu odeslat kód si ho nechte poslat znovu.
 8. Kliknutím na Ověřit kód ho ověřte.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.