Zavřít reklamu

Během posledních dvou měsíců nám kalifornský gigant odhalil hned několik parádních produktů. Řeč je samozřejmě o přepracovaném iPadu Air, který byl odhalen při jablečné konferenci Apple Event již 15. září, a novém iPhonu 12. Nad těmito produkty ale stále visí různé otazníky a jablíčkáři doteď neznají jasnou odpověď. Pojďme se tedy společně podívat na dvě aktuální a velice zajímavé zprávy z jablečného světa.

iPad Air 4 na trh vstoupí již v příštím týdnu

Z představení iPadu Air čtvrté generace se radoval snad celý jablečný svět. Produkt totiž přišel s parádními novinkami, kdy například odstranil ikonický home button, díky čemuž získal displej od kraje ke kraji. O bezproblémový chod zařízení se postará extrémně výkonný čip Apple A14. Vraťme se ale ještě ke zmíněnému displeji – jedná se o Liquid Retina displej s úhlopříčkou 10,9″ a rozlišením 2360×1640. Nadále displej nabízí Full Lamination, P3 wide color, True Tone a antireflexní vrstvu.

Jablíčkáři také velice ocenili zachování Touch ID, které se však dočkalo novější generace a přesunulo se do horního zapínacího tlačítka. Rozhodně nesmíme zapomenout zmínit, že se nový iPad Air konečně zbavil zastaralého Lightningu a přešel na populární USB-C, díky čemuž je kompatibilní s daleko větším výběrem různého příslušenství. Kdy ale produkt konečně vstoupí na trh? Jediná informace, o kterou se Apple podělil, je, že zařízení bude k dostání od října. Pomalu se však blížíme již do poloviny měsíce a žádných dalších informací jsme se již nedočkali. Tedy až doposud.

iPad Air
Zdroj: Apple

Na kalifornské stránce maloobchodního prodejce Best Buy se totiž objevilo přesné datum vydání. Nový jablečný tablet s označením Air by tak měl na trh vstoupit 23. října 2020, což znamená, že by se jednalo o totožný den, kdy se dočkáme vydání první várky nových iPhonů 12. Je každopádně velice nutné zmínit, že se tato informace objevuje pouze na kanadské mutaci webu a nikde jinde se s ní nesetkáme. Společné uvedení jablečných telefonů a tabletu na trh dává poměrně smysl a je tedy možné, že se předobjednávky spustí již zítra (jako právě u iPhonu). Zdali je tato informace pravdivá je prozatím pochopitelně nejasné. Jakmile však iPad Air 4 vstoupí do předprodeje, budeme vás o tom okamžitě informovat.

Kožených obalů MagSafe se dočkáme až začátkem listopadu

Kalifornský gigant nám teprve před dvěma dny představil novou generaci jablečných telefonů. Jednou z novinek, které iPhone 12 nabízí, je i technologie MagSafe. Ve zkratce bychom mohli říci, že se v zádech telefonu nachází speciální magnety, které umožňují až 15W nabíjení a podporují i různá příslušenství, která se tak k zařízení magneticky přichytí. Během samotné konference jsme MagSafe mohli vidět přímo v praxi. Vzápětí na to Apple aktualizoval nabídku příslušenství na svém Online Storu, kde přibyla magnetická nabíječka a řada různých krytů – tedy kromě těch kožených.

mpv-shot0326
Zdroj: Apple

Zmiňované kožené pbaly jsme taktéž mohli spatřit přímo během keynote. Naštěstí informaci o jejich vydání Apple alespoň ukryl do tiskové zprávy o představení iPhonu 12 a iPhonu 12 mini ve svém Newsroomu. Zde stojí, že se kožených obalů MagSafe dočkáme až 6. listopadu.

.