Zavřít reklamu

Žánr point and click adventur sice zažil léta své největší slávy již před pěkně dlouhou dobou, hry, ve kterých obvykle řešíte příběhové hádanky, se stále těší oblibě u množství nezávislých vývojářů. Takovou partičkou je i herní studia The Pixel Hunt, IKO a Arte France. Právě díky jejich spolupráci vzniklo unikátní dobrodružství, rozprostřené na ploše více než jednoho století, Inua: A Story in Ice and Time.

Inua vypráví příběh tří různých skupinek lidí, které jsou propojeny ve stejném prostoru skrz čas a, jak se zdá, tak i magické síly. V současnosti budete doprovázet novinářku Tainu. Ta se rozhodne přijít na kloub tajemství zastírající zmizení lodi Terror ve vodách Arktidy v devatenáctém století. Přitom se ukáže, že její osud je spjat i s mladým filmařem Franklinem, prozkoumávajícím stejné končiny v padesátých letech minulého století, a dokonce i se samotnou posádkou zmizelé lodi.

Všechny časové linie přitom nejsou od sebe přísně oddělené. Samotné příběhy budete sice pozorovat jednotlivě, díky unikátní herní mechanice však dostanete příležitost objevovat různé myšlenky a napříč časem je posílat dalším postavám. Tahle cesta vás pak zavede k Nanurlukovi, mýtickému polárnímu medvědovi, a pravdě o zmizení lodi Terror.

  • Vývojář: The Pixel Hunt, IKO, Arte France
  • Čeština: Ne
  • Cena: 13,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS Big Sur nebo novější, procesor s podporou SSE2, 4 GB operační paměti, grafická karta s podporou DirectX 10, 1 GB volného místa na disku

 Hru Inua: A Story in Ice and Time můžete zakoupit zde

.