Zavřít reklamu

Před několika týdny jsme se na letošní první konferenci od Applu dočkali představení zbrusu nového monitoru s označením Apple Studio Display. Tento monitor byl představen po boku nového Macu Studio, který se stal aktuálně nejvýkonnějším jablečným počítačem v historii. Apple Studio Display přichází se skvělými funkcemi, technologiemi a vychytávkami, které můžete využívat. Je ale nutné zmínit, že stoprocentně bude Apple Studio Display fungovat jen na Macu. Pokud byste se jej rozhodli připojit k počítači s Windows, mnoho funkcí nebude k dispozici. V tomto článku si ukážeme 5 z nich.

Centrování záběru

Apple Studio Displej nabízí v horní části také fotoaparát, který má 12 MP a můžete jej využít především pro video-hovory. Pravdou je, že aktuálně si uživatelé stěžují na špatnou kvalitu fotoaparátu, tudíž nezbývá doufat, že se Applu podaří tento problém brzy vyřešit. Nutno zmínit, že tento fotoaparát ze Studio Display podporuje také funkci Centrování záběru, potažmo Center Stage. Tato funkce zaručí, že se uživatelé před fotoaparátem budou vždy nacházet uprostřed záběru, který se může různě pohybovat. Bohužel, na Windows si Centrování záběru neužijete.

Mac Studio Studio Display

Prostorové audio

Součástí prakticky všech jablečných zařízení jsou velmi kvalitní reproduktory, které si uživatelé ve velkém pochvalují. Kalifornský gigant však z cesty nesešel ani u monitoru Studio Display, který osadil celkově šesti Hi-Fi reproduktory. Tyto reproduktory dokáží na Macu vyprodukovat prostorové audio Dolby Atmos, pokud byste však chtěli takové prostorové audio poslouchat na Windows, tak vás bohužel zklamu – zde k dispozici totiž není.

Aktualizace firmwaru

V útrobách Studio Display se nachází čip A13 Bionic, který monitor určitým způsobem řídí. Jen pro zajímavost, tento procesor byl osazen v iPhonech 11 (Pro), kromě něj se pak v monitoru nachází také úložiště o kapacitě 64 GB. Stejně jako například AirPods či AirTag, tak i Studio Display funguje díky firmwaru. Ten Apple samozřejmě čas od času aktualizuje, nutno ale zmínit, že aktualizace firmwaru je možné nainstalovat jen na zařízení s macOS 12.3 Monterey a novějším. Pokud tedy využíváte Studio Display s Windows, tak aktualizaci firmwaru nebudete schopní provést. To znamená, že pro provedení aktualizace bude nutné monitor připojit k Macu.

Siri

Přímo součástí Studio Display je hlasová asistentka Siri. Díky tomu je možné Siri využít i na starších jablečných počítačích, které Siri nepodporují. Apple však nepodporuje Siri na Windows, takže na klasických počítačích po připojení Studio Display nebudete schopni Siri využívat. Co si však budeme nalhávat, zrovna tohle asi není ten největší problém a absence Siri nechá veškeré zastánce systému Windows úplně chladnými. Navíc k tomu všemu, v rámci Windows můžete využívat jiné asistenty, kteří vám budou bez problémů fungovat i skrze Studio Display.

Mac Studio Studio Display

True Tone

S příchodem iPhonu 8 přišel Apple vůbec poprvé s funkcí True Tone. Pokud nevíte, o co se jedná, tak je True Tone speciální funkce jablečných displejů, díky které dokáže přizpůsobit teplotu bílé barvy v závislosti na prostředí, ve kterém se nacházíte. Pokud se například s jablečným telefonem ocitnete v prostředí s teplým umělým osvětlením, tak se tomu displej automaticky přizpůsobí – a tak stejně to platí i naopak se studeným prostředím. Funkci True Tone podporuje také Studio Display, nutno ale zmínit, že při připojení k Windows počítači tuto funkci nebudete schopni využít.

.