Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o užitečných iOS zkratkách si představíme tu s názvem Find Gas. Jak název napovídá, slouží tato zkratka k okamžitému a snadnému nalezení nejbližší benzinové stanice – objekt hledání si ale můžete přizpůsobit podle sebe.

Pokud na svém iPhonu spustíte zkratku Find Gas, během chvilky vám najde nejbližší benzinové pumpy ve vašem okolí. Jednou z výhod této zkratek je variabilita, díky které můžete změnit typ hledaného objektu, typ dopravy, vzdálenost objektu, místo a řadu dalších parametrů. Úpravy zkratky se nemusíte nijak obávat – stačí spustit nativní aplikaci Zkratky, vlevo dole klepnout na Moje zkratky a poté v pravém horním rohu karty s vybranou zkratkou klepnout na ikonku tří teček.

Abyste si mohli tuto zkratku nainstalovat, otevřete příslušný odkaz v prostředí webového prohlížeče Safari na vašem iPhonu. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky aktivovali možnost používání nedůvěryhodných zkratek. Zkratka Find Gas funguje ve spolupráci s nativními Mapami ve svém iPhonu. V případě, že byste hledání nejbližší benzinové stanice chtěli nahradit například nalezením nejbližšího obchodu nebo zdravotnického zařízení, otevřete zkratku v aplikaci Zkratky. Klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu karty se zkratkou a v horní části nahraďte text “gas” položkou “vždy se dotázat”. Nezapomeňte také povolit zkratce přístup k vaší poloze.

Zkratku Find Gas stáhnete zde.

.