Zavřít reklamu

Při pátku vám opět přinášíme další tip na zajímavou iOS zkratku. Tentokrát se jedná o zkratku s názvem Draw v1.2. Tato zkratka vám umožní kreslit na fotografie, ale nejen to. Tvůrcem této zkratky je uživatel s přezdívkou Yeshi, zkratka je umístěná na webu shortcutsgallery.

Po instalaci a spuštění zkratky Draw 1.2 se vám zobrazí jednoduché menu, ve kterém vyberete, zda chcete vytvořit novou kresbu, prohlédnout si kresby, provést import z fotogalerie, export do fotogalerie, nebo zda chcete smazat všechny obrázky. V případě, že zvolíte novou kresbu, spustí se nástroj anotace. Při volbě importu se spustí nativní aplikace Fotky, v případě exportu se v Souborech otevře úložiště na iCloud Drivu. V rámci zkratky můžete využít také funkci smazání aktuální fotografie nebo smazání všech fotografií. Oba tyto kroky jsou nevratné, vždy se ale týkají pouze fotografií, použitých ve zmíněné zkratce.

Abyste zkratku mohli spolehlivě prohlédnout, je zapotřebí otevřít příslušný odkaz v mobilní verzi webového prohlížeče Safari na iPhone, ve kterém chcete zkratku používat. V Nastavení -> Zkratky bude také zapotřebí aktivovat povolení nedůvěryhodných zkratek. Zkratka s názvem Draw v1.2 vyžaduje povolení přístupu k vašemu úložišti na iCloud Drive, nativním Fotkám a Souborům. Zkratku jsme samozřejmě vyzkoušeli, všechny její funkce pracují tak, jak mají, zkratka běží rychle, spolehlivě a bez pádů, samozřejmou součástí menu jsou například potvrzující otázky v případě mazání fotografií (nedojde tedy k tomu, že byste některý ze snímků smazali omylem), stejně jako tlačítka pro návrat zpět.

Zkratku Draw v1.2 stáhnete zde.

.