Zavřít reklamu

Ani tento týden vás na Jablíčkáři neochudíme o tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. Tentokrát se bude jednat o zkratku s názvem Search On, sloužící k vyhledávání obsahu na internetu.

V průběhu dne se častokrát dostáváme do situací, kdy při procházení internetu potřebujeme dohledat dodatečné informace ke konkrétnímu výrazu, vyhledat určitý text na jiném místě než na stránce, na které jej právě čteme, případě oveřit možný výskyt obrázku také na jiných stránkách. Pro tyto účely se logicky nabízí cesta zkopírování daného textu nebo výrazu a jeho zadání do Googlu, to ale není jediný způsob, jak požadovaný obsah vyhledat na specifických stránkách či sociálních sítích. Jednoduchou, rychlou a sofistikovanou cestu k vyhledávání představuje také zkratka s názvem Search On, která uživatelům nabízí možnost rychlého a snadného vyhledání daného obsahu nejen na Googlu, ale třeba také na webech YouTube, IMDb, sociálních sítích Twitter a Facebook, diskuzní platformě Reddit nebo třeba na Instagramu.

Zkratka funguje jednoduše – po její instalaci si ji nejprve přidáte na kartu sdílení, a to tak, že na svém iPhonu spustíte nativní Zkratky, u zkratky Search On v galerii klepnete na ikonku tří teček v pravém horním rohu, poté opět na tři tečky vpravo nahoře, a poté aktivujete položku Zobrazit na listu sdílení. Poté stačí při prohližení libovolné webové stránky označit vybraný výraz či větu a klepnout na Sdílet. Na listu sdílení zvolíte Search On a poté v menu vyberete platrormu, na které chcete daný výraz vyhledat. Stejně jako všechny zkratky, které vám na Jablíčkáři představujeme, jsme i Search On vyzkoušeli na vlastní kůži – funguje rychle, spolehlivě a bez problémů. Před instalací zkratky se ujistěte, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Search On stáhnete zde.

.