Zavřít reklamu

Nemáte už ani halíř. Peněženka i účet jsou dávno vybrané a do výplaty daleko. Nezbývá nic jiného, než vzít něco blízkého vašemu srdci do blízké zastavárny. Překupník začne váš poklad porůznu prozkoumávat a se zjevně hraným zklamáním si povzdechne, že jeho sbírku nerozšíříte o moc unikátní kousek. Začne s vámi tedy hrát minihru, na jejíž konci se dohodnete na ceně a spokojeně odejdete do anonymních ulic města. Gratulujeme, sehráli jste vedlejší roli v herní novince No Umbrellas Allowed.

Nově vydaná hra vám poskytne možnost rozvíjet spoustu podobných interakcí, samozřejmě ale z druhé strany zastavárenského pultíku. Jako hlavní hrdina, kterého před pár dny vytáhli se ztrátou paměti z moře, se nyní máte za úkol postarat o zastavárnu vašeho zachránce. Amnézie se v řadě her používá pro zvýšení napětí, v No Umbrellas Allowed však funguje jako funkční prvek hratelnosti. Díky tomu, že si nic nepamatujete, musíte u každého nabízeného předmětu lovit ne ve vaší hlavě, ale v různých příručkách. Každý z nich poté soukromě oceníte a pak se poperete o výhodnou cenu s prodávajícím a následně snad i nakupujícím zákazníkem.

Unikátní koncept však nenabízí pouhé postávání v obchůdku s unikátním inventářem. Můžete se vydat do ulic tajemného města a díky interakcím s jeho obyvateli poznat nejen jeho podivnou situaci, ale i snad svou vlastní minulost. No Umbrellas Allowed vás tak čas od času nechá rozhodnout, zdali je pro vás hodnotnější strávit večer opravou vykoupených věcí, nebo jestli chcete zrekonstruovat sami sebe.

  • Vývojář: Hoochoo Game Studios
  • Čeština: Ne
  • Cena: 13,43 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, Intel Core i5-5200U nebo lepší, 8 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GTX 960 nebo lepší, 1 GB volného místa na disku

 Hru No Umbrellas Allowed můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více