Zavřít reklamu

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali – jen pár dní nás totiž dělí od letošní první Keynote. Již dříve několik ověřených zdrojů tvrdilo, že s představením prvních produktů můžeme počítat v první polovině letošního roku, potažmo tedy v dubnu. A jak to prozatím vypadá, tuto informaci poodhalila právě hlasová asistentka Siri. Když jí totiž řekneme frázi „Apple Event,“ tak nám sdělí, že se speciální události dočkáme v úterý 20. dubna. Celá Keynote by se měla klasicky odehrát v cupertinském Apple Parku.

Apple Event duben
Zdroj: macOS

Siri v tomto směru můžeme považovat za poměrně solidní zdroj. Zajímavostí každopádně zůstává, že Apple normálně při konání Keynotes zasílá digitální pozvánky týden před událostí. Jelikož je to dnes přesně týden, můžeme lehce počítat s dodatečným potvrzením termínu. Jablečná hlasová asistentka navíc používá přímo data od Applu, tudíž je vcelku nepravděpodobné, že by se ve finále tato konference nekonala. Nejrůznější zdroje si stojí za jednoduchým vysvětlením – Apple na své servery pravděpodobně nahrál data, která neměla být (prozatím) dostupná veřejnosti, což se mu nepovedlo.

Starší koncept iPadu X (Pinterest):

A co s sebou nová keynote vlastně přinese? Dočkat bychom se měli například nové generace iPadu Pro (s Mini-LED displejem v případě 12,9″ verze) a velice očekávaného lokalizačního přívěsku AirTags. Celá konference bude s vysokou pravděpodobností kvůli globální pandemii znovu předtočena a následně odvysílána. O jakýchkoliv novinkách vás budeme okamžitě informovat.

Diskuze k článku

    Když kliknu na odkaz co dá Siri tak se sice načtou stránky s Apple Event, ale z roku 2020 a s historií minulých Eventů.

    Jedná se o únik data a nikoliv o oficiální oznámení. Je logické, že se na stránkách Apple Eventu první letošní Keynote neobjevuje, když ještě není oficiálně oznámená.

celý text

Čtěte více