Zavřít reklamu

Spolu se závěrem týdne přichází také další díl našeho pravidelného shrnutí spekulací, souvisejících se společností Apple. Dnes bude řeč například o jarní Keynote a produktech, které se na ní mají představit, o 6G konektivitě u Applu a o konceptu Always-On displeje u iPhonu.

Termín konání jarní Keynote

Již řadu let je u Applu tradicí konání jarní Keynote – ta se obvykle pořádá v průběhu března. Již od začátku letošního roku se začalo spekulovat o tom, kdy by se asi mohla konat letošní jarní Keynote. Server Cult of Mac přinesl v průběhu minulého týdne zprávu, podle které je nejpravděpodobnějším datem konání první Keynote roku 2021 16. březen. Apple by na ní měl představit nové modely iPadů Pro, výrazně přepracovaný iPad mini, a opět jsou ve hře také lokalizační přívěsky AirTags. V souvislosti s letošními modely iPadů se mluví i mini-LED displejích, spekuluje se také o iPadu s 5G konektivitou a o vestavěných magentech pro nové typy příslušenství. U iPadu mini by mělo dojít k výraznému zúžení rámečků kolem displeje, jehož úhlopříčka by se tak mohla zvětšit až na 9″, aniž by muselo dojít ke zvětšení těla iPadu jako takového.

Apple zkoumá možnosti 6G konektivity

Přestože 5G iPhony byly uvedeny na trh teprve v minulém roce, Apple již začíná zkoumat možnosti 6G konektivity. Nedávno totiž zveřejnil pracovní nabídku, ve které poptává inženýry, jenž by měli pracovat na nové generaci bezdrátové technologie. Místem výkonu práce by se měly stát kanceláře Applu v Silicon Valley a v San Diegu. Firma uchazečům slibuje jedinečnou příležitost pracovat v samém centru výzkumu průlomových technologií, zaměstnanci se budou podle Applu věnovat “výzkumu a navrhování bezdrátových komunikačních technologií příští generace”. Na zmíněný inzerát upozornil Mark Gurman z agentury Bloomberg.

Loňské iPhony se mohou pochlubit 5G konektivitou: 

Koncept Always-On displeje u iPhonů

V dnešním souhrnu se najde prostor také pro jeden velmi zajímavý koncept. Ten si pohrává s myšlenkou Always-On displeje u iPhonu. Této funkce se zatím dočkaly pouze Apple Watch, řada uživatelů po ní ale volá i v případě smartphonů. Momentálně se spekuluje o tom, že by si tato funkce mohla najít cestu do letošních iPhonů – ve videu pod tímto odstavcem se můžete podívat na jednu z variant, jak by mohl Always-On displej vypadat v praxi. Podle Maxe Weinbacha z EverythingApplePro by Always-On displej u iPhonů měl nabízet pouze minimální možnosti přizpůsobení. Na videu pod tímto odstavcem  si můžeme všimnout zobrazení stavu nabití baterie, údaje o čase a zobrazení přijatých notifikacích. Proslýchá se ale, že design Always-On displeje od samotného Applu bude mnohem více minimalističtější.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.