Zavřít reklamu

Na dnešní den připadá výročí zásahu tajných služeb proti skupině hackerů s názvem Legion of Doom. Náš dnešní článek vám tuto událost připomene, stejně jako třeba to, kdo to byl Fry Guy. Zavzpomínáme ale také na dohodu Billa Gatese a Steva Ballmera se společností MITS ohledně softwaru Altair BASIC.

Bill Gates a Steve Ballmer podepisují dohodu s MITS (1975)

Společnost MITS podepsala 22. července roku 1975 s Billem Gatesem a Paulem Allenem dohodu ohledně softwaru Altair BASIC. Při podepsání smlouvy dostal každý tři tisíce dolarů, za každý prodaný Altair s nainstalovaným softwarem Altair BASIC jim navíc připadlo ještě třicet dolarů. Společnost MITS získala na program exkluzivní celosvětovou licenci na dobu deseti let.

 

Zásah proti hackerům

22. července roku 1989 se americkým tajným službám podařilo provést zásadní průlomy ve věci vyšetřování tehdejších hackerských kruhů. V rámci příslušných zásahů byli zatčeni tři členové skupiny jménem Legion of Doom, kteří byli v roce 1988 obviněni z hacknutí telefonní sítě Bell South. Franklin Darden, Adam Grant a Robert Riggs byli odsouzeni k výkonu trestu ve federální věznici. Tajným službám se také podařilo odhalit identitu zaměstnance s přezdívkou Fry Guy – ten hacknul interní systémy restaurace McDonald’s, aby si zařídil zvýšení platu.

Legion of Doom
Zdroj: Wikipedia

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více