Zavřít reklamu

V našem dnešním ohlédnutí za minulostí se zaměříme na společnost Hewlett-Packard, a to hned dvakrát. Připomeneme si nejenom den, kdy byla oficiálně zapsána do amerického obchodního rejstříku, ale zavzpomínáme také na to, kdy se vedení společnosti rozhodlo pro významnou a radikální restrukturalizaci a zásadní změnu zaměření podnikání firmy.

Hewlett-Packard, Inc. (1947)

18. srpna roku 1947 byla do amerického obchodního rejstříku oficiálně zapsána společnost Hewlet-Packard. Došlo k tomu devět let poté, co kolegové William Hewlett a David Packard prodali ve své garáži v Palo Alto svůj první oscilátor. Pořadí jmen spoluzakladatelů v oficiálním názvu společnosti údajně určil hod mincí, a z původně malé firmy, založené dvěma absolventy Stanfordovy univerzity, se postupem času stala jedna z největších a nejznámějších technologických firem na světě.

HP končí s výrobou mobilních zařízení (2011)

Společnost HP 18. srpna roku 2011 v rámci vyhlášení svých finančních výsledků oznámila, že v rámci restrukturalizace končí s výrobou mobilních zařízení, a že se do budoucna hodlá soustředit na poskytování softwaru a služeb. Firma tak skončila například s tablety produktové linie TouchPad, které byly uvedeny na trh pouhý měsíc před zmíněným oznámením, a kterým již v té době silně konkuroval iPad od Applu.

HP TouchPad
Zdroj Zdroj: en.wikipedia.org

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více