Zavřít reklamu

Dnešní souhrn historických událostí z oblasti technologií bohužel nebude zrovna dvakrát veselý – připomeneme si totiž den, kdy se začal po celém světě šířit počítačový virus Mellisa. Kromě toho bude řeč také o úmrtí Davida Packarda, spoluzakladatele společnosti Hewlett – Packard.

Virus Mellisa (1999)

26. března roku 1999 se začal celosvětově šířit jeden z prvních e- mailových virů. Tento škodlivý software nesl název Melissa a do světa byl vypuštěn jedno páteční ráno. V průběhu pouhých tří dní stihl infikovat odhadem 100 tisíc až 250 tisíc počítačů po celém světě. Virus jako takový nezpůsoboval sice přímo žádnou škodu, generoval ale obrovské množství dalších e-mailů, což mělo mimo jiné za následek pád e-mailových serverů společnosti Microsoft. Samotný virus se nacházel v souboru s názvem List.doc, který obsahoval hesla povolující přístup na 80 pornografických webových stránek. Ukázalo se, že vypuštění Melissy do světa má na svědomí David L. Smith, který byl za svou čínnost odsouzen na 20 měsíců odnětí svobody.

Melissa Virus

Zemřel David Packard (1996)

26. března roku 1996 zemřel po několika týdnech nemoci David Packard, spoluzakladatel společnosti Hewlett-Packard. David Packard se narodil 7. září roku 1912 v Pueblu ve státě Colorado. Vystudoval střední školu Centennial High School, kde začal poprvé projevovat zájem o vědu. Po absolvování střední školy získal Packard titul na Stanfordově univerzitě. V roce 1939 založil spolu s Billem Hewlettem společnost Hewlett-Packard – jejich prvním produktem byl oscilátor, který zakoupila společnost Walt Disney Studio pro účely tvorby prostorového zvuku pro svůj film Fantasia.

.