Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o historii technologií bude opět řeč o společnosti Apple – tentokrát v souvislosti s počítačem Apple II, který byl 5. června roku 1977 uveden oficiálně do prodeje. Kromě této události si připomene také vydání internetového balíčku Mozilla Suite nebo nástup Isaaca Newtona na vysokou školu.

Apple II jde do prodeje (1977)

5. června roku 1977 společnost Apple oficiálně zahájila prodej svého počítače Apple II. Počítač byl vybaven 1MHz procesorem MOS 6502, integrovanou klávesnicí a 4 KB pamětí s možností rozšíření až na 48 KB. Kromě toho disponoval Apple II zabudovanou podporou programovacího jazyka Integer BASIC, jeho cena za základní model se 4 KB RAM činila v té době 1289 dolarů.

Mozilla veřejně vydává Mozilla Suite

Společnost Mozilla umístila 5. června roku 2002 na veřejný FTP server svůj internetový balíček Mozilla 1.0. Projekt Firefox původně začal jako experimentální odvětví projektu Mozilla, a pracovali na něm Dave Hyatt, Joe Hewitt a Blake Ross. Trojice se rozhodla, že chce vytvořit samostatný prohlížeč, který měl nahradit existující Mozilla Suite. Firma pak počátkem dubna roku 2003 oficiálně oznámila, že má v plánu přejít od balíčku Mozilla Suite k samostatnému prohlížeči s názvem Firefox.

Mozilla Suite
Zdroj

Další události nejen z oblasti technologií

  • Isaac Newton byl přijat ke studiu na Trinity College na Cambridge University (1661)
  • Byla objevena planetka Inastronoviny (1989)
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.