Zavřít reklamu

Příchod žárovky je nade vší pochybnost jednou z nejdůležitějších událostí v oblasti technologií. Na dnešní den připadá výročí, které se k žárovce přímo váže. Připomeneme si ale také novější událost – konkrétně půjde o představení Chromecastu, malého, ale šikovného streamovacího zařízení od společnosti Google.

Patent žárovky (1874)

Společnost Woodward and Evans Light si 24. července roku 1874 nechala v Kanadě patentovat zařízení pro šíření umělého světla za pomoci elektriky. Patent, k jehož schválení došlo 3. srpna roku 1874, byl nicméně o něco později prodán Thomasu Edisonovi, který si ve Spojených státech nechal úspěšně patentovat o něco odlišnější vynález žhavicí lampy.

Přichází Google Chromecast (2013)

Společnost Google představila 24. července roku 2013 Chromecast – HDMI zařízení, určené pro streamování videa a dalšího obsahu z počítače a ostatních zařízení do televizorů – včetně těch “nechytrých”. Google Chromecast se zapojoval do HDMI portu v televizi a nabíjel se ze zásuvky prostřednictvím USB kabelu. Druhou generaci Chromecastu představil Google v roce 2015, o tři roky později přišel Google Chromecast třetí generace.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Apollo 11 bezpečně přistálo v Pacifiku a úspěšně tak ukončilo svou misi na Měsíc (1969)
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.