Zavřít reklamu

V dnešním článku si kromě jiného připomeneme vydání nových počítačů produktové řady Tandy TRS-80. Tyto vysoce populární počítače se prodávaly například v síti prodejen pro elektronadšence RadioShack. Zavzpomínáme ale také na projížďku vesmírného vozidla Lunar Roving Vehicle po povrchu Měsíce.

Novinky v řadě Tandy TRS-80

Společnost Tandy vydala 31. července roku 1980 několik nových počítačů své produktové řady TRS-80. Jedním z nich byl Modell III, který byl osazen procesorem Zilog Z80 a vybaven 4 kb RAM. Jeho cena činila 699 dolarů (v přepočtu zhruba 15 600 korun), a prodával se v síti RadioShack. Počítače řady TRS-80 byly někdy s nadsázkou označovány za “počítače pro chudé”, získaly si ale velkou popularitu.

Projížďka po Měsíci (1971)

31. července roku 1971 se astronaut David Scott vydal na revoluční a velmi neobvyklou projížďku. Projel se totiž lunárním vozidlem s názvem Lunar Roving Vehicle (LRV) po povrchu Měsíce. Vozidlo bylo poháněné bateriemi, a NASA tento typ prostředku opakovaně využila také v rámci misí na Měsíc Apollo 15, Apollo 16 a Apollo 17. Poslední tři modely Lunar Roving Vehicle se stále ještě nacházejí na povrchu Měsíce.

Témata: , ,
.