Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu s názvem Zpátky do minulosti si připomeneme vydání operačního systému Mac OS X 10.1 Puma. Ten vydala společnost Apple v září 2001, a přestože čelil ze strany odborníků jisté kritice, Steve Jobs na něj byl náležitě pyšný.

Přichází Mac OS X 10.1 Puma (2001)

Společnost Apple vydala 25. září roku 2001 svůj operační systém Mac OS X 10.1 s označením Puma. Puma byla vydána coby nástupce operačního systému Mac OS X 10.0, doporučená cena činila 129 dolarů, majitelé počítačů s předchozí verzí mohli upgradovat za 19,95 dolaru. Bezplatná verze aktualizačního balíčku pro uživatele Mac OS X byla k dispozici do 31. října roku 2001. Po skončení zářijové Keynote byla Puma distribuována zaměstnanci Applu přímo v místě konání konference, běžní uživatelé Macu se jí dočkali 25. října v Apple Storech a v prodejnách autorizovaných distributorů. Operační systém Mac OS X 10.1 Puma byl přijat o něco lépe než jeho předchůdce, podle kritiků ale stále postrádal jisté funkce a byl plný chyb. Součástí Mac OS X Puma byl například známý a u řady uživatelů oblíbený Aqua vzhled. Uživatelé dále získali možnost přesunutí Docku ze spodní části obrazovku na její levou nebo pravou stranu a dočkali se také kancelářského balíčku MS Office v.X pro Mac.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Vychází kniza iWoz: from Computer Geek to Cult Icon: How I Invented the Personal Computer, Co-founded Apple and had Fun Doing it (2006)
  • Společnost Amazon představuje své tablety Kindle HDX (2013)
.