Zavřít reklamu

Dnes si připomeneme den, kdy počet stažených aplikací, určených exkluzivně pro iPad, překonal hranici sto tisíc. V dnešní době toto číslo zaskočí asi jen málokoho, ale nedlouho po vydání historicky prvního iPadu se jednalo o úctyhodný výkon.

Společnost Apple oslavila 30. června roku 2011 další ze svých významných milníků. Tehdy se jí totiž podařilo v App Storu překonat magickou hranici stovky tisíc prodaných aplikací, určených exkluzivně pro iPad. Stalo se tak jen něco málo více než rok poté, co byl do prodeje oficiálně uveden iPad první generace. Tento milník skvělým způsobem završil hvězdný první rok dlouho očekávaného tabletu od Applu, kdy se firmě podařilo mimo jiné dokázat, že její iPad je skutečně něco více než jen „zvětšený iPhone“.

V době, kdy byl iPad vydán, již měla společnost Apple dostatečně pádné důkazy o velké důležitosti a významu aplikací pro toto zařízení. Když byl vydán první iPhone, Steve Jobs nejprve protestoval proti možnosti stahování aplikací třetích stran, a o zavedení App Storu museli ze všech sil bojovat zejména Phil Schiller a Art Levinson. Apple svůj iPhone SDK představil 6. března roku 2008, tedy zhruba devět měsíců po představení prvního iPhonu. První žádosti o příjem aplikací začal Apple přijímat několik měsíců poté, a když byl App Store uveden v červenci roku 2008 do provozu, zaznamenal v průběhu prvních 72 hodin od svého spuštění rekordních deset milionů stažení.

App Store

Když byl první iPad uveden do prodeje, nastoupil již – co se App Storu týče – prakticky do rozjetého vlaku. V březnu roku 2011 přesáhl počet stažení aplikací, určených pro iPad, 75 tisíc, v červnu již Apple atakoval šestimístné číslo. Vývojáři, kteří propásli svou příležitost při uvedení iPhonu, chtěli z příchodu prvního iPadu co nejvíce vytěžit. V současné době najdete v App Storu stovky tisíc aplikací, určených výhradně pro iPade, přičemž Apple se snaží zejména některé modely svých tabletů propagovat jako platformy pro profesionální aplikace.

.