Zavřít reklamu

S dnešním dnem je mimo jiné spojené jedno významné výročí, související s herním průmyslem. Právě 15. července se totiž začala psát historie legendární herní konzole Nintendo Entertainment System, známá též jako NES. Kromě ní si v dnešním souhrnu historických událostí připomeneme také počátky sociální sítě Twitter.

Přichází Twitter (2006)

15. července roku 2006 spustili Biz Stone, Jack Dorsey, Noah Glass a Evan Williams pro veřejnost sociální síť, jejíž příspěvky se musí vejít do délky standardní SMS zprávy – tedy do 140 znaků. Sociální síť s názvem Twitter si postupně získala mezi uživateli velkou popularitu, dočkala se vlastních aplikací, řady nových funkcí i rozšíření délky příspěvků na 280 znaků. V roce 2011 se Twitter již mohl pochlubit 200 miliony uživatelů.

Nintendo představuje Family Computer (1983)

Společnost Nintendo představila 15. července roku 1983 svůj Family Computer (zkráceně Famicom). Osmibitová herní konzole, fungující na principu cartridgí, se o dva roky později začala ve Spojených státech, některých státech Evropy, Brazílii a Austrálii prodávat pod názvem Nintendo Entertainment System (NES). Nintendo Entertainment System se řadí k takzvaným konzolím třetí generace, podobně jako třeba Sega Master System a Atari 7800. Dodnes je považován za legendu a jeho upravená retroverze se mezi hráči těší velké oblibě.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více