Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho „historického“ seriálu bude řeč hned o dvou věhlasných technologických společnostech – Microsoft a Apple. V souvislosti s firmou Microsoft dnes zavzpomínáme na oznámení operačního systému MS Windows 1.0, připomeneme si ale také zahájení prodeje iPodu první generace.

Oznámení MS Windows 1.0 (1983)

10. listopadu roku 1983 společnost Microsoft oznámila, že má v plánu v dohledné době vydat svůj operační systém Windows 1.0. Oznámení proběhlo v hotelu Helmsley Palace v New York City. Bill Gates tehdy uvedl, že nový operační systém od Microsoftu by měl oficiálně spatřiř světlo světa v průběhu následujícího roku. Vše ale nakonec dopadlo jinak, a operační systém Microsoft Windows byl nakonec oficiálně vydán až v červnu roku 1985.

iPod jde do světa (2001)

Společnost Apple začala 10. listopadu roku 2001 oficiálně prodávat svůj historicky první iPod. Sice se nejednalo o první přenosný hudební přehrávač na světě, mnozí jeho přichod ale dodnes považují za velmi významný milník v novodobých dějinách technologií. První iPod byl opatřen monochromatickým LCD displejem, 5GB úložiště, poskytujícím prostor až pro tisícovku skladeb, a jeho cena činila 399 dolarů. V březnu roku 2002 pak společnost Apple představila 10GB verzi iPodu prnví generace.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.