Zavřít reklamu

Zpátky do školy 2021 je konečně tady. Apple tuto akci s názvem Zpátky do školy pořádá každý rok. Její smysl je jednoduchý – chce umožnit studentům i jejich učitelům a jiným zaměstnancům školy slevu na zařízení, která jim po následující studium bude patřičným pomocníkem. Pokud si navíc letos koupíte v rámci akce Mac nebo iPad, dostanete AirPody zcela zdarma. 

Zpátky do školy 2021

Akce Zpátky do školy poskytuje 6% slevu na vybraná zařízení, tedy počítače Mac a iPady, na iPhony se tato akce nijak nevztahuje. K tomu můžete oproti loňským létům, kdy Apple přidával sluchátka Beats, získat přímo jeho AirPody, s mírným doplatkem AirPody s bezdrátově dobíjeným pouzdrem či AirPody Pro. V případě prvního tak doplatíte 999 Kč, v případě druhého 2 499 Kč. Sleva se nijak nemění, ať si koupíte nejdražší Mac nebo nejlevnější iPad. Nabídka platí od 16. července 2021 do 11. října 2021.

https://www.apple.com/cz-edu/shop/back-to-school

Vybraná zařízení, na které se vztahuje akce Zpátky do školy 2021 s možností získat AirPody zdarma: 

 • MacBook Air (od 28 190,58 Kč) 
 • 13 a 16“ MacBook Pro (od 36 650,90 Kč) 
 • 24“ iMac (od 35 710,73 Kč) 
 • Mac mini (od 20 670,43 Kč) 
 • Mac Pro (od 151 790,87 Kč) 
 • iPad Pro (od 22 070,40 Kč) 
 • iPad Air (od 15 715,48 Kč) 

iPad 8. generace a iPad mini tedy v nabídce nejsou.

Ceny

Ve slevě i množství příslušenství: 

 • Apple Pencil 2. generace (3 141,16 Kč) 
 • Magic Keyboard (od 8 353,26 Kč) 
 • Smart Keyboard Folio (od 4 716,35 Kč) 

Nárok na slevu 

Akce Zpátky do školy může využít student vysoké školy, jeho rodič a zaměstnanec vzdělávací instituce. Školák na základce a ten na střední mají v tomto případě smůlu. Uplatnění slevy není nijak složité. Stačí jít na stránky Applu tomu určené a vybrat si produkt, který chcete zakoupit. Při celém procesu po vás není chtěn žádný doklad, kterým byste prokázali, že jste student, rodič studenta nebo zaměstnanec školy. 

 • Zaměstnanci libovolné vzdělávací instituce – Způsobilí jsou všichni zaměstnanci veřejných a soukromých vzdělávacích institucí v České republice.
 • Studenti terciárních škol – Způsobilí jsou studenti, kteří studují nebo jsou přijati ke studiu na instituci terciárního školství v České republice.
 • Rodiče studentů terciárních škol – Způsobilí jsou rodiče nakupující pro své děti, které už studují nebo jsou přijaty k terciárnímu studiu na veřejných nebo soukromých vzdělávacích institucích v České republice. 

Jenže Apple provádí pravidelný audit nákupu zákazníků v Apple Storu pro školství. Co to znamená? Že pokud zjistí, že jste při nákupu nedodrželi platné podmínky, Apple si z kreditní karty strhne doplatek do plné ceny, anebo vám zašle fakturu k dodatečnému doplatku. A jak tušíte, pokud nezaplatíte, bude s vámi zahájeno soudní řízení u soudu kompetentní jurisdikce, kdy je strana, která prohraje spor, povinna uhradit náklady právního zastoupení vítězné straně. Dokonce se jednu dobu proslýchalo, že Apple kontroluje také účty, ze kterých zařízení platíte. Pokud je účet studentský, tak dál nic neřeší, jestliže není, tak už podniká další kroky k identifikaci.

Nakupovat ale můžete i v kamenných prodejnách, tedy v našem případě u autorizovaných prodejců. Při osobní návštěvě už se budete muset prokázat ISIC kartou nebo platným potvrzením o studiu. Během jednoho svého akademického roku si navíc nemůžete pořídit více jak jeden počítač Mac a jeden tablet iPad. Kompletní podmínky najdete na webu podpory Applu, zde se pak nachází kompletní nabídka pro vysoké školství 2021 i s jejími obchodními podmínkami.

Zpátky do školy 2021 od Applu najdete zde

.