Zavřít reklamu

Pokud na to nejste od malička zvyklí, tak pro vás přechod na zdravý životní styl může být relativně složitý. Dobrou zprávou ale je, že v dnešní době už na to všechno nemusíte být sami. Existuje nespočet různých zdravotnicích a cvičících aplikací, které vám se zdravým životním stylem mohou pomoci. Zapomínat nesmíme ani na nativní jablečnou aplikaci Zdraví, která je velmi přehledná a jednoduchá. Data do této aplikace můžete zadávat ručně, prostřednictvím Apple Watch, anebo s pomocí aplikací třetí strany. V tomto článku se společně podíváme na 5 aplikací, které lze propojit se Zdravím.

Adidas Runtastic

Jestliže patříte mezi jedince, kteří rádi běhají, popřípadě se o to alespoň již nějakou dobu pokoušíte, tak se vám bude líbit aplikace Adidas Runtastic. Jedná se o perfektní aplikaci, ve které si můžete nastavit vaše osobní cíle, popřípadě si můžete nechat vytvořit svůj vlastní cvičební plán, jenž vás během provede. V Adidas Runtastic si poté můžete zobrazit nespočet informací o vašem pokroku a samozřejmě nechybí možnost pro přesun dat do nativní aplikace Zdraví. V ní se pak mohou zobrazit například data o spálených kaloriích, anebo čas tréninků. S určitými běžeckými botami Adidas si dokonce můžete nechat zobrazit, jak moc už jsou opotřebované. V Adidas Runtastic se mimo jiné můžete nechat motivovat, a to různými výzvami, anebo třeba kamarády.

Adidas Runtastic stáhnete zde

Pocket Yoga

Hledáte nějakou aplikaci, která vás dokáže perfektně provést jógou, a která zároveň bude určitá data zapisovat do nativní aplikace Zdraví? Pokud ano, tak se vám bude hodit Pocket Yoga. Tato aplikace nabízí 27 různých cvičení jógy, stačí si jen vybrat. Každé cvičení je samozřejmě jinak náročné, takže si přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí. Pro začátečníky je poté k dispozici také seznam více než 350 různých poloh, takže si je můžete přesně nacvičit. V Pocket Yoga můžete sledovat veškerá vaše cvičení a data poté odeslat přímo to nativní jablečné aplikace Zdraví. Zde se pak zapisují například spálené kalorie, srdeční tep a několik dalších. Aplikace vás vyjde na 79 korun.

Pocket Yoga stáhnete zde

Sleepio

V případě, že sledujete dění v jablečném světě, tak zajisté víte, že uživatelé Apple Watch opravdu dlouhou dobu čekali na přidání funkce, která by dokázala měřit spánek. Naštěstí jsme se dočkali, a to s příchodem watchOS 7. Co si každopádně budeme nalhávat, konkurenční aplikace pro sledování spánku toho pořád umí o něco více. Jestliže tedy hledáte dobrou aplikaci pro měření spánku, která jednak nabízí mnoho funkcí, a jednak dokáže zapisovat data do Zdraví, tak by se vám mohla líbit ta s názvem Sleepio. Kromě sledování spánku vám Sleepio pomůže v případě, že máte se spánkem problémy. Můžete se dočíst o různých tipech, díky kterým rychle usnete a budete spát lépe. Za touto aplikací stojí Colin Espie, profesor z Oxfordské univerzity.

Sleepio stáhnete zde

Zova

Jestliže namísto běhání či jógy děláte jinou formu fitness cvičení a zároveň máte Apple Watch, tak se vám bude zajisté líbit aplikace Zova. Jedná se o naprostou špičku mezi cvičícími aplikacemi pro Apple Watch, o čemž svědčí také popularita samotné aplikace. Cvičební plány v aplikaci Zova jsou založeny především na sledování srdečního tepu. To znamená, že se vás Zova vždy pokusí tepovou frekvencí dostat na takovou úroveň, abyste co nejvíce pálili tuky. Oproti klasickému cvičení se jedná o úplně něco jiného, uživatelé si však takovou „taktiku“ velmi pochvalují. Zova dále nabízí zdravotní kurzy, kromě toho se můžete nechat motivovat a sledovat spálené kalorie. Jedná se o perfektní a propracovanou aplikaci, která vám zajisté pomůže ve spálení nějakých těch přebytečných kil.

Zova stáhnete zde

Medisafe

Je úplně jedno jestli jste prezident, anebo obyčejný podnikatel – pokud máte předepsané nějaké léky, tak je ve většině případech musíte brát pravidelně a hlavně včas. Pro některé jedince by byť jediné vynechání léků mohlo být fatální. Jestliže tedy často zapomínáte, popřípadě pokud berete více různých druhů léku během celého dne, tak je přesně pro vás určená aplikace Medisafe. Společně s touto aplikací získáte perfektní přehled nad všemi vašimi léky, které musíte brát. Do Medisafe si jednoduše vložíte veškeré léky, které berete, společně s časem, a aplikace vás vždy včas upozorní. Kromě toho vás aplikace dokáže upozornit také na návštěvy vašeho lékaře. Aplikaci můžete propojit napříč celou rodinou a navzájem se kontrolovat. Určité informace pak můžete exportovat do PDF a před je doktorovi.

Medisafe stáhnete zde

.