iWant

Aktuálně populární a návyková hra pro iPhony a iPady se jmenuje Alto’s Adventure

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Jedna z aktuálně nejpopulárnějších her na iOS není ničím výrazně inovativní, ani nepřináší nic, co bychom už na iPhonech a iPadech stokrát nehráli. Vývojářské duo Snowman však dokázalo přesto vytvořit návykovou nekonečnou hru, u které minimálně několik dnů strávíte. V App Storu hledejte Alto’s Adventure.

Nenápadná hra se snowboardistou v hlavní roli si vás získá svým vizuálním provedením, hratelností i nekonečnými úkoly, byť ve výsledku jde jen o další tzv. endless hru, která již tolikrát byla oblečená do různých kabátků.

Tentokrát se s hlavním hrdinou, kterých postupem času získáte hned několik na výběr, vydáte do nekonečné scenérie hor, kde na vás vedle všemožných skoků a překážek čekají také lamy (ty sbíráte a získáváte za ně body) a horští starci (ty se vás naopak snaží zastavit, když je vyrušíte).

alto1

Vedle toho se v Alto’s Adventure neustále mění den s nocí, takže se nestane, že byste dlouhé minuty jezdili ve stereotypním prostředí. Pokud se udržíte na snowboardu delší dobu, vystřídáte světlo a tmu hned několikrát. Navíc do toho všeho vás mohou stihnout sněžné bouře, blesky a další výkyvy počasí. Ty ani nemají ale takový vliv na samotnou jízdu, jako spíše na to, aby vám hra nezevšedněla.

Ovládání je v Altu naprosto triviální. Snowboardista jede sám, vy jen klepáním na displeje skáčete a když prst podržíte, začne panáček ve vzduchu rotovat a provádět backflip. Víc toho hra nenabízí, ale rozhodně si nemyslete, že by kvůli tomu měla ztrácet na zábavnosti.

Během své jízdy musíte sbírat mince, které vám následně zvedají výsledné skóre, a především plnit úkoly, které jsou na každé úrovni tři. Jakmile splníte všechny tři, pokračujete na další úroveň. Díky tomu si pak postupně odemknete i nové postavičky, přičemž každá umí něco jiného. S jednou pojedete rychleji, ale druhá zase umí lépe triky.

Na nekončící zábavě pak Altu přidává sociální prvek v podobě propojení s Game Centerem, kdy si můžete s přáteli porovnávat své nejlepší výsledky. Rozhodující je, nejen jak daleko jste dojeli, ale jaké triky jste cestou udělali, případně kolik lam vám nezvládlo utéct.

Příjemné je, že se autoři nesvezli na vlně freemium modelů a Alto’s Adventure stojí pevná dvě eura. Za ně pak dostanete kompletní zážitek a již nemusíte nic řešit. A pokud jste dočetli až sem a stále si nejnovější snowboarďáckou návykovku nestáhli, udělejte tak nyní. Určitě si Alto oblíbíte.

Alto's Adventure
Alto's Adventure
Developer: Snowman
Price: 129,00 Kč