Zavřít reklamu

Microsoft letos v srpnu naznačil, že pracuje na podpoře tmavého režimu pro iOS aplikace svého kancelářského balíčku Office. První vlaštovkou se stal Outlook, zbytek aplikací měl přijít na řadu spolu s oficiálním vydáním operačního systému iOS 13, který přináší celosystémový Dark Mode. Nakonec si dal Microsoft sice trochu na čas, ale podpory tmavého režimu u Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNote pro iPhone a iPad jsme se přece jenom dočkali.

Práce na podpoře tmavého režimu u iOS aplikací zabraly o něco více času, zatímco například Office pro Mac se tmavého režimu dočkal již loni v prosinci. Outlook pro iOS získal podporu pro Dark Mode letos v srpnu a dnes Microsoft v tichosti přidal tuto podporu i ke zbývajícím iOS aplikacím svého kancelářského balíku. Je zajímavé, že poznámky k aktualizacím (s výjimkou aplikace One Note) tento detail vůbec nezmiňují.

Microsoft tmavy rezim iPad MacRumors

Přechod na tmavý režim je u zmíněných aplikací zcela automatický a dojde k němu ihned po aktualizaci. Pokud máte na svém iOS zařízení nastavené automatické přepínání tmavého režimu, funkci zaregistrujete ihned po přepnutí. Kromě podpory Dark Mode se Word, Excel, PowerPoint a One Note pro iPhone a iPad dočkaly ještě hrstky dalších příjemných vylepšení – patří mezi ně například možnost použití příkazu Move pro přesun souborů v cloudu z jedné složky do druhé.

Aplikace Word, Excel, PowerPoint a One Note získáte v iOS App Store.

Microsoft Office tmavy rezim iOS 9to5Mac
Zdroj: 9to5Mac

Zdroj: 9to5Mac

.