Zavřít reklamu
iWant

Google Chrome pro macOS dostane podporu Dark Mode

iWant

macOS živatelé populárního internetového prohlížeče od Googlu se již dlouho těší na to, až se v Chromu objeví podpora pro Dark Mode. Původně se očekávalo, že se tak stane společně s poslední aktualizací, jež dorazila před pár dny. Dark Mode v ní však chyběl. Vývojáři ale nyní prozradili, že tato dlouho očekávaná funkce přijde již velmi brzo.

Aby Dark Mode v Chromu fungoval, je třeba tuto funkci implementovat do kódu, na kterém prohlížeč běží. A přesně to se před nedávnem stalo, kdy se do enginu prohlížeče Chromium dostalo rozšíření, jež umožní využít alternativní vzhled prohlížeče. A právě Chromium je základem internetového prohlížeče Google Chrome. Nový kód prošel kontrolním procesem a bude tak připravený pro zahrnutí do některé z budoucích aktualizací ostré verze.

Implementace novinek do prohlížeče je relativně zdlouhavý proces, kdy se jednotlivé aktualizace a změny ve vlnách přesouvají z jedné úrovně na druhou. Nejprve se nová funkce implementuje do prohlížeče Chromium, ze které následně putuje přes několik vývojářských verzí až po uzavřený a otevřený beta test. Jakmile je vše důkladně otestováno, změny se dostanou do nadcházející veřejné aktualizace, která se objevuje vždy zhruba v šestitýdenních intervalech.

Do nadcházející aktualizace s číslovkou 72 se Dark Mode s největší pravděpodobností nedostane, uživatelé by si jej mohli užívat až od aktualizace s číslem 73, která by měla dorazit někdy na pomezí února a března. Výše si můžete prohlédnout několik obrázků, na kterých je zachyceno, jak Dark Mode v současné podobě v prohlížeči Chromium vypadá.