Zavřít reklamu

Jailbreak se stal v posledních měsících velmi populárním. Zatímco největší boom přišel již před několika lety, kdy tehdy na iPhone 5s měli jailbreak snad doopravdy všichni, tak postupem času došlo k opravám chyb, díky kterým bylo možné jailbreak nainstalovat. Kvůli tomu nebylo tak úplně jednoduché jailbreak na zařízení nahrát. Druhý boom zažil jailbreka právě před několika měsíci, kdy byly objevené různé neopravitelné hardwarové chyby (například checkm8), díky kterým půjde na tato zařízení jailbreak nainstalovat už navždy. Uživatelé tedy opět začali využívat tweaky, jejichž celkový počet se každým dnem rozrůstá. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 zajímavých tweaků, které vám zpříjemní používání iOS. Všechny tweaky jsou samozřejmě podporované v rámci iOS 13.

Haptic Buttons

Pokud si do ruky vezmete novější iPhone a nějaké zařízení s operačním systémem Android a provedete test vibrací, tak zjistíte, že vibrace iPhonu jsou o mnoho příjemnější a přirozenější, než vibrace zařízení s operačním systémem Android. Může za to speciální vibrační motorek vyvíjený Applem s názvem Taptic Engine. Bohužel však iPhoney využívají vibrací jen ojediněle – nejčastěji pouze u příchozích hovorů, anebo notifikací. Svým způsobem je to velká škoda, jelikož vibrace dokáží diskrétně upozornit na nějakou akci, kterou na zařízení provedete. Pokud si stáhnete tweak Haptic Buttons, tak si můžete nastavit, aby se při změně hlasitosti zařízení přehrála haptická odezva. Čím vyšší hlasitost nastavíte, tím silnější může haptická odezva být, nechybí samozřejmě také všeobecné nastavení síly. Pokud chcete i vy jednoduše pomocí vibrací zjistit, jak hlasitý bude plus mínus zvukový výstup iPhonu, tak je tweak Haptic Buttons naprosto skvělý. Samozřejmě je k dispozici zdarma.

  • Tweak Haptic Buttons stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/
haptic button tweak
Zdroj: packix.com

Colorizer

S příchodem iOS 13 jsme se konečně dočkali na našich iPhonech (a iPadech) dlouho žádaného tmavého režimu. Díky němu si konečně můžeme v rámci aplikací a systému nastavit, zdali budou využité barvy tmavší, anebo světlejší. Každopádně se jedná o jednu jedinou možnost, jak lze barvy v operačním systému změnit. Pokud byste si chtěli změnit barvy v operačním systému, například pozadí, horní lišty, přepínačů a dalších všemožných prvků, tak společně s jailbreakem a tweakem Colorizer. Tweak Colorizer používá nespočet uživatelů, kteří si chtějí vzhled systému upravit podle svých vlastních preferencí. Colorizer je k dispozici naprosto zdarma.

  • Tweak Colorizer stáhnete z repozitáře http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/

NoNoSquare

V rámci iOS 14 jsme se konečně měli dočkat multitaskingu na nejnovějších, a potažmo větších modelech, iPhonů. Multitasking společně s přehledem aplikací (App Drawer) však zůstal i nadále exkluzivitou pro iPady a iPadOS. Všeobecně se App Draweru v poslední době nijak nevěnuje pozornost a tak nějak je již po několik dlouhých let vcelku stejný a bez inovací. Pokud byste si chtěli změnit vzhled přehledu spuštěných aplikací, tak k tomu můžete využít tweak NoNoSquare. Tento tweak nedělá nic jiného, než že změní zaoblené rohy jednotlivých aplikací v App Draweru na rohy ostré. Tento tweak je doopravdy velmi jednoduchý, avšak pro některé uživatele se může jednat o skvělou designovou změnu. I tento tweak je samozřejmě k dispozici zdarma.

  • Tweak NoNoSquare stáhnete z repozitáře http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/
nonosquare tweak
Zdroj: ioshacker.com

MenuSupport

Pokud chcete na vašem iPhonu kopírovat, vložit, sdílet anebo jinak upravovat text (či jakýkoliv jiný obsah), tak je nutné, abyste si zobrazili černé menu, a to podržením prstu na obsahu, se kterým chcete pracovat. Po zobrazení tohoto menu už se objeví možnosti, díky kterým je možné provádět různé akce. Ve výchozím nastavení se v tomto menu zobrazují textem vyjádřené akce, tedy například Kopírovat, Vložit, Sdílet a další. Tohle textové vyjádření je však vcelku dlouhé a vy musíte napříč menu často listovat, abyste našli to, co potřebujete. Tuhle šlamastyku však dokáže vyřešit tweak MenuSupport. Pokud si jej nainstalujete, tak můžete nastavit, aby se namísto textu zobrazovaly ikony, díky čemuž se vleze více akcí na jednu stranu menu. Do menu si kromě toho můžete přidat další akce, které se mohou hodit. Zkrátka a jednoduše, s MenuSupport si můžete nastavit vzhled výše zmíněného menu podle vlastních preferencí.

  • Tweak MenuSupport stáhnete z repozitáře https://repo.packix.com/

Viper

Společně s příchodem iOS 14 jsme se dočkali hned několik nových a skvělých funkcí. Mezi jednu z největších změn patří nové widgety. Ty získaly v rámci nového iOS zbrusu nový vzhled a konečně také existuje možnost pro jejich přesunutí na domovskou obrazovku. Oficiálního vydání iOS 14 se dočkáme až za několik měsíců, konkrétně někdy na přelomu září a října. Pokud byste si chtěli čekání na widgety zkrátit, a pokud chcete získat možnost pro umístění různých widgetů na domovskou obrazovku, tak se vám bude líbit tweak Viper. Kromě nově využitelných widgetů, které si můžete také kompletně sami vytvořit, si můžete aktivovat také knihovnu aplikací, která je podobná s tou z iOS 14. Přepracování se zde dočkal také App Drawer a kromě toho můžete naplno využít potenciál OLED displejů. Viper totiž dokáže na uzamknuté obrazovce zobrazit určité informace či aplikace, které se zde zobrazují neustále. Zkrátka a jednoduše, společně s tweakem Viper si můžete kompletně přenastavit uživatelské rozhraní vašeho iPhonu, a to za pouhých 2.99 dolarů, což je cca 69 korun. V dnešní době není nic zvláštního za tweaky platit a v tomto případě se investice rozhodně vyplatí.

  • Tweak Viper stáhnete z repozitáře https://repo.chariz.io/
.