Zavřít reklamu

V případě, že si pořídíte nějaký nový produkt od Applu, tak vám následně ve schránce mohou přistát různé e-maily, ve kterých se o něm můžete dozvědět zajímavé informace. Před pár dny se mi osobně ve schránce objevil e-mail, ve kterém se mi Apple snažil předat několik zajímavých začátečnických tipů pro iMac, který jsem si měl nedávno pořídit. I přesto, že jsem si iMac prozatím nepořídil ani jednou v životě a nejspíše se jedná o chybu, tak jsem se rozhodl, že s vámi těchto 10 tipů přímo od Applu pro novopečené majitele iMacu budu sdílet. Prvních 5 tipů najdete přímo v tomto článku, dalších 5 pak na našem sesterském magazínu Letem světem Applem – stačí klepnout na odkaz níže. Vrhněme se přímo na věc.

DALŠÍCH 5 TIPŮ PRO NOVOPEČENÉ MAJITELE iMacu ZOBRAZÍTE ZDE

Přečtěte si příručku

Využívání iMacu, potažmo operačního systému macOS, je zcela jednoduché a rozhodně si rychle zvyknete. Apple však myslí na naprosto všechny uživatele a samozřejmě má k dispozici speciální příručku, která nese název Základy iMacu. V rámci této příručky se dočtete vše potřebné o tom, jak na novém iMacu všechno nastavit a rozchodit. Nechybí postupy pro změnu obrázku plochy či informace o volbách zpřístupnění. Dále vám příručka poradí třeba s tím, jak můžete přistupovat ke svému obsahu na různých zařízeních či jak vytvářet nezapomenutelné věci ve výchozích aplikacích pro úpravu fotek, hudby a filmů – a mnoho dalšího. Příručku Základy iMacu si můžete přečíst klepnutím zde.

Práce s oznamovacím centrem

Součástí operačního systému macOS je, podobně jako na iPhonu, oznamovací centrum. Jak už název napovídá, tak se skrze něj dostanete ke všem vašim oznámením, která vám byla odeslána z různých aplikací či webových portálů. Oznamovací centrum jednoduše otevřete tak, že v pravém horním rohu obrazovky klepnete na aktuální datum a čas. Ve spodní části oznamovacího centra pak najdete i widgety, jejichž zobrazení si můžete jednoduše změnit, a to klepnutím na tlačítko Upravit widgety úplně dole. Zde nechybí možnosti pro přidání, odebrání, uspořádání a změnu velikost widgetů pro Kalendář, Akcie, Počasí, Připomínky, Poznámky, Podcasty a další aplikace.

Nebojte se použít bezpečný App Store

Apple samozřejmě nabízí nativní, potažmo předinstalované aplikace, které mohou všichni uživatelé jablečných počítačů využívat ihned po prvním startu, a to zcela bezplatně. Tyto aplikace jsou určené pro naprosto obyčejné uživatele. Pokud vám však nativní aplikace nebudou vyhovovat, popřípadě pokud budete potřebovat nějaké jiné aplikace třetí strany, tak si je můžete samozřejmě stáhnout z App Storu, což je galerie aplikací od Applu. Stahování aplikací z tohoto zdroje je bezpečné a ať už hledáte špičkové aplikace na hudební nebo filmovou tvorbu anebo třeba hry, tak právě zde vše potřebné najdete.

app store mac

Sdílení souborů skrze AirDrop

Pokud se někdy ocitnete v situaci, kdy budete potřebovat rychle a jednoduše sdílet jakýkoliv obsah nebo data z iPhonu na iMac, popřípadě naopak, tak k tomu můžete využít AirDrop. Jedná se o službu pro bezdrátový přenos prakticky všeho, na co si jen vzpomenete. Pro nastavení AirDropu na iMacu přejděte od Finderu a v levé části otevřete AirDrop, kde pak dole rozklikněte Kdo mě smí vidět. Na iPhonu pak AirDrop nastavíte v Nastavení → Obecné → AirDrop. Veškerý obsah pak můžete sdílet klepnutím na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou), kde už jen stačí vybrat AirDrop či rovnou vaše Apple zařízení.

Prozkoumejte doplňky k iMacu

Věřte nebo ne, i k iMacu je k dispozici několik doplňků, které si můžete přímo od Applu zakoupit. Jedná se například o externí monitor Studio Display, periferie v podobě klávesnice, myši či trackpadu anebo třeba Thunderbolt kabel. Kromě těchto doplňků si můžete zakoupit například také různé redukce na starší konektory, sluchátka AirPods, externí reproduktory a mnoho dalšího. Pro zobrazení veškerých dostupných doplňků, které Apple k iMacu nabízí, stačí klepnout zde.

Mac Studio Studio Display
.