Zavřít reklamu

Mac či MacBook je naprosto perfektní zařízení, které vám dokáže zjednodušit každodenní fungování. Říká se, že jablečné počítače jsou určené především k práci, pravdou ale je, že tohle tvrzení už aktuálně neplatí. Nejnovější Apple počítače totiž nabídnou tolik výkonu, o kterém si mohou nechat nechat zdát i některé dražší konkurenční přenosné počítače. Na Macu už tak můžete kromě práce také hrát hry, popřípadě naopak pouze brouzdat na internetu či sledovat filmy s tím, že se nemusíte strachovat o brzké vybití baterie. Operační systém macOS, který na všech počítačích od jablečné společnosti běží, je plný skvělých možností a funkcí. V tomto článku se podíváme na 10 z nich, o kterých jste možná ani nevěděli, že váš Mac umí.

Diskuze k článku

    Pred necelym rokem jsem si koupil prvni Mac. Vicemene k prozkoumani, jenom tak ze zajmu, ale pouzivam tu vec porad, byt se k ni vaze spousta veci, kvuli kterym si rikam, ze asi Apple dnes nebude co byval, protoze ty veci povazuju za odflaknute, a nemyslim si, ze byje produkcni svet toleroval dlouhodobe. Kazdopadne, proc to pisu, stale se stim strojem seznamuju a obcas otevru podobny clanek. Drtiva vetsina tech „skrytych nebo uzasnych funkci“ je na tri kliknuti pri prvotnim nastaveni, nebo k deseti sekundam cteni v tech ruznych navodech, co tam po prvnim spusteni vyskakuji. Kdyz uz jste uzce zamereny web, nedelejte, prosim, ze svych ctenaru timto zpusobem hlupaky, jeden by si pak mohl myslet, ze reprezentujete komunitu.

    Protože si z čtenářů vyloženě dělají dobrý den a potřebují prodat reklamu :)

    Ostatně byly doby, kdy tady, a na sestreském lsa, bývaly články o tom, jak si na macu změnit tapetu a na iphonu zvonění. A taky tam byly ty dementní řeči jako „možná jste nevěděli“ atd.

    Naopak, „skryté“ ale užitečné věci jako tažení třemi prsty (což by naopak spousta čtenářů ocenila, protože je to poměrně nelogicky skryté v usnadnění) tu neuvedou, protože by to znamenalo podobné věci najít a sepsat, ne jen tupě udělat výcuc z tutorialu, který se zobrazí po zapnutí Macu :)

    dobrý den, zrcadlení obrazovky z IPHONE na MAC mi nefunguje. U obou aktuální verze sytému a připojené na stejnou wi-fi.? Je možné nějak nastavit aby to fungovalo.? Děkuji.

celý text

Čtěte více