Zavřít reklamu

Třetí letošní Apple Keynote je po nabitých 45 minutách za námi. Zpočátku Apple přišel s novými barvami HomePodů mini, následně jsme se dočkali představení třetí generace AirPods Pro. Zlatým hřebem večera se ale samozřejmě staly nové MacBooky Pro, které přišly ve 14″ a 16″ variantě. Pokud se již po novém MacBooku Pro pokukujete a zajímá vás cena, tak v tomto článku najdete veškeré informace. 14″ MacBook Pro je k dispozici ve dvou hlavních konfiguracích, samozřejmě si ale můžete připlatit za lepší čip, operační paměť či SSD.

  • 14″ MacBook Pro s čipem M1 Pro s 8jádrovým CPU, 14jádrovým GPU, 16 GB jednotné paměti a 512 GB úložištěm vychází na 58 990 Kč
  • 14″ MacBook Pro s čipem M1 Pro s 10jádrovým CPU, 16jádrovým GPU, 16 GB jednotné paměti a 1 TB úložištěm vychází na 72 990 Kč.

Výše zmíněné ceny se týkají právě dvou hlavních modelů nového 14″ MacBooku Pro. V maximální konfiguraci si můžete zvolit až čip M1 Max s 10jádrovým CPU a 32jádrovým GPU, dále až 64 GB jednotné paměti či 8 TB SSD úložiště. Nejdražší 14″ MacBook Pro tak vychází až na 174 990 korun. Jedná se o vysokou částku, ale uživatelé, kteří si takový stroj zakoupí, ji za pár dní díky nového stroje vydělají zpět.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.