Zavřít reklamu

Nejnovější informace z dodavatelských řetězců hovoří o brzkém příchodu nového 16“ MacBooku Pro. Překotné designové změny se ale konat nebudou.

Dodavatelský řetězec poskytl informace serveru DigiTimes. Ten nyní tvrdí, že 16“ MacBook Pro je už ve výrobě a dočkáme se ho na konci října. K informacím z tohoto zdroje je nutné přistupovat s určitou dávkou odstupu, neboť se jeho zdroje poměrně často pletou.

Na druhou stranu se podobné informace objevily na více serverech. Společným tvrzením je, že Quanta Computer už zahájila expedici prvních kusů MacBooků Pro 16“. Laptopy jsou velmi podobné současným 15“ modelům. Obrazovka má však velmi úzké rámečky a díky tomu byl Apple schopen vměstnat do stejného rozměru o něco větší úhlopříčku.

Počítače budou údajně dále osazeny poslední generací Intel Core procesorů řady Ice Lake. To nezní příliš věrohodně, neboť Intel dosud nepředstavil vhodné varianty těchto procesorů pro výkonnější počítače. Na trhu máme pouze ULV varianty, které jsou podtaktované a spoléhají na nízkou spotřebu.

Daleko pravděpodobnější se jeví použití procesorů Coffee Lake, které jsou v aktuálních MacBoocích Pro.

MacBook koncept

Říjnová keynote anebo tisková zpráva?

Velmi potěšivou zprávou má být návrat od problematické a kontroverzní motýlkové klávesnice k tradičnímu nůžkovému mechanismu. Nedávno uniklé ikony dokonce naznačují, že by nová klávesnice ani nemusela mít Touch Bar.

Rozlišení obrazovky se vyšplhá na 3 072 x 1 920 pixelů. Stále sice nejde o plnohodnotné 4K (Ultra HD) rozlišení, ale i tak zůstane zachována jemnost Retina displeje.

První zmínky o 16“ MacBooku Pro pocházely od renomovaného analytika Ming-Chi Kua. Posléze se objevovaly kusé informace z dalších zdrojů. Nakonec vše prozradil i samotný Apple, když umístil ikony nových počítačů do systémových složek betaverze macOS 10.15.1 Catalina.

Teď již jen záleží, kdy a jakým způsobem Apple nový počítač uvede. Může se totiž teoreticky stát, že se v říjnu žádná Keynote konat nebude a počítač bude oznámen pouze tiskovou zprávou. Uvidíme patrně již brzy.

 

.